8. 2. 2012
Dodržiavanie povinností chovateľov zvierat
Dňa 6. 2. vykonávala okrem bežnej hliadky službu aj hliadka, ktorá bola určená len na kontrolu dodržiavania VZN o chove zvierat. Hliadka počas tejto služby riešila dvoch chovateľov psov za to, že nemali psa na vôdzke, a dvoch za to, že ich pes nemal na sebe registračnú známku. Tieto porušenia VZN boli riešené blokovou pokutou.
Hliadka sa hlavne zameriavala na povinnosť chovateľa odstrániť po psíkovi exkrement. To je tŕňom v oku všetkým obyvateľom mesta. V každom parku nájdeme nejeden takýto psí darček. V minulom období sa nám podarilo objasniť viacero takýchto priestupkov.
Najväčším úspechom hliadky bol odchyt dvoch psov z domu p. Bencovej. Psy sme sa pokúšali odchytiť niekoľkokrát, ale bez úspechu. V tomto prípade nepomáhala ani narkotizačná zbraň, pretože pes nezaspí ihneď  a než začala látka účinkovať, pes sa skryl vo dvore rodinného domu. Po odznení účinkov narkotizačnej látky už zase pobehoval po okolí a bol častým predmetom oznamov obyvateľov z tejto lokality.
Žiadame všetkých občanov, aby v prípade zistenia nedodržiavania VZN o chove zvierat ihneď informovali mestskú políciu na bezplatnom telefónnom čísle 159. Aj vaším pričinením môžeme dosiahnuť stav, že sa prejdeme po trávnatej ploche v meste bez toho, aby sme si museli čistiť topánky.

V. Kunák, MsP
Ďalšie
Šport
Voľný čas
26. 2. 2024
Skvelý úvod Záhorákov v Modre základom ďalšieho víťazstva

Hádzanárom klubu HC Záhoráci Stupava/Malacky vyšiel skvele úvod stretnutia v Modre (23. februára),…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
23. 2. 2024
Pozývame vás venčiť psíkov

            Strávte víkendové doobedia so psíkmi a oni vám darujú veľa lásky. Venčenie…

Zobraziť celý článok