15. 7. 2013
Dobrovoľníci sa postupne prihlasujú
Mesto Malacky zverejnilo v júni výzvu pre ľudí bez rozdielu veku, aby sa zapojili do dobrovoľníckej pomoci pri rekonštrukcii Malackého kaštieľa. Prvé lastovičky si vyhrnuli rukávy v uplynulom týždni. Pustili sa do búracích prác podľa konkrétnych usmernení a pod odborným dohľadom. Ďalšia skupina pokračovala cez víkend už pri menej fyzicky náročných prácach. Nezávisle od seba prišli traja Malačania a jeden obyvateľ Pezinka.

„Dozvedel som sa o možnosti pomôcť z internetu,“ hovorí Peter Štetka. „Mrzí ma, ako dopadol kaštieľ u nás v Pezinku. Je na tom oveľa horšie ako tento váš. Mám čas a nemám problém prísť aj inokedy,“ ubezpečil nás s úsmevom muž, ktorý sa skláňal nad pletivom a kovovou mrežou.

Zuzana Saubererová z Malaciek bola v partii jediná žena, ale neprekážalo jej to. „Zatiaľ sa veľmi nepoznáme, ale nikto tu nevyrýva, tak sa cítim dobre,“ povedala a zdôraznila, že je pravidelná čitateľka Malackého hlasu a o akcii sa dozvedela práve odtiaľ. „Som zamestnaná, takže práca cez víkendy mi vyhovuje. Prídem aj zajtra, ale aj inokedy cez víkend, ak to bude potrebné,“ sľúbila dobrovoľníčka.

Ďalší účastník potvrdil skúsenosti s dobrovoľníckou činnosťou: “Bol som čistiť okolie Malaciek, lesy a čierne skládky v nich, ale ochotne pomôžem s čímkoľvek.“ Najmenej zhovorčivý pracovník v úzadí strihal nožnicami na drôt pletivo a príliš sa mu hovoriť nežiadalo. Zato pracoval a chcel prísť aj inokedy.

Celkovo sa dobrovoľníci zhodli na tom, že očakávali hojnejšiu účasť. Ale predsa len, ľahšie sa kritizuje než robí, skonštatovali svorne. Ocenili to, že hneď ráno pri nástupe do práce ich privítal primátor mesta Jozef Ondrejka, že dostali zaškolenie o bezpečnosti pri práci a po celý čas ich usmerňoval odborný dozor.

Ak máte záujem priložiť ruku k dielu, ešte stále sa môžete prihlásiť na kastiel@malacky.sk; resp. na tel. č.: 034/79 66 123; 0903 238 348.
 
Text, foto: T. Búbelová  
    
Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok