30. 7. 2013
Dobrodružný a filmový denný tábor s MCK

V týždni od 22. júla zažila približne dvadsiatka detí nezabudnuteľný denný tábor s Mestským centrom kultúry. Deti sa pútavou formou dozvedeli čo-to z histórie Malaciek v prostredí Múzea M. Tillnera. S históriou sa stretli aj pri prehliadke Malackého kaštieľa. „Hrali sme sa v knižnici, čítali si rôzne ukážky a vymysleli sme si i svoje vlastné kráľovstvo s názvom Na okraji listu, kde žili všakovakí ľudia a bytosti,“ hovorí Denisa Bogdalíková z MCK, ktorá bola síce v rámci tábora dozorom, ale v detskej spoločnosti vhupla i ona do školských čias.

Deti príbehy neskôr aj ilustrovali a vytvorili spoločné leporelo, ktoré je aktuálne v knižnici MCK a môžu si ho popozerať všetci návštevníci. V rámci programu si deti vyskúšali aj odlievanie umelého kameňa, maľovali transparent pre festival Zejdeme sa na hambálku a tiež maľovali na steny v budúcom AKO_klube. Deti zažili aj filmový maratón v kine. Každý deň bola pre nich pripravená iná rozprávka. „Plnohodnotný, dobrodružný a filmový – taký bol denný tábor v MCK,“ hovorí s hrdosťou zamestnankyňa MCK Denisa Bogdalíková.

Mestské centrum kultúry pripravuje pre deti ešte jeden turnus denného tábora v termíne 19. 8. – 23. 8. Ešte stále je možné prihlásiť sa. Prihlášku nájdete na webe MCK.


Príhlášky

 

Text: N. Slobodová, foto: MCK

Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok