30. 7. 2013
Dobrodružný a filmový denný tábor s MCK

V týždni od 22. júla zažila približne dvadsiatka detí nezabudnuteľný denný tábor s Mestským centrom kultúry. Deti sa pútavou formou dozvedeli čo-to z histórie Malaciek v prostredí Múzea M. Tillnera. S históriou sa stretli aj pri prehliadke Malackého kaštieľa. „Hrali sme sa v knižnici, čítali si rôzne ukážky a vymysleli sme si i svoje vlastné kráľovstvo s názvom Na okraji listu, kde žili všakovakí ľudia a bytosti,“ hovorí Denisa Bogdalíková z MCK, ktorá bola síce v rámci tábora dozorom, ale v detskej spoločnosti vhupla i ona do školských čias.

Deti príbehy neskôr aj ilustrovali a vytvorili spoločné leporelo, ktoré je aktuálne v knižnici MCK a môžu si ho popozerať všetci návštevníci. V rámci programu si deti vyskúšali aj odlievanie umelého kameňa, maľovali transparent pre festival Zejdeme sa na hambálku a tiež maľovali na steny v budúcom AKO_klube. Deti zažili aj filmový maratón v kine. Každý deň bola pre nich pripravená iná rozprávka. „Plnohodnotný, dobrodružný a filmový – taký bol denný tábor v MCK,“ hovorí s hrdosťou zamestnankyňa MCK Denisa Bogdalíková.

Mestské centrum kultúry pripravuje pre deti ešte jeden turnus denného tábora v termíne 19. 8. – 23. 8. Ešte stále je možné prihlásiť sa. Prihlášku nájdete na webe MCK.


Príhlášky

 

Text: N. Slobodová, foto: MCK

Ďalšie
Oznamy
7. 12. 2023
V piatok bude hlasitá skúška sirén

Ministerstvo vnútra SR oznamuje, že vpiatok 8. decembra o12.00 h bude akustické preskúšanie…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Kultúra
Podujatia
7. 12. 2023
Benefičný koncert Vstúpte pohladil dušu

Nezisková organizácia Vstúpte, ktorá sa venuje ľuďom s mentálnym postihnutím v našom meste,…

Zobraziť celý článok