9. 10. 2020
Do práce na bicykli: Malacky sa nestratili
Celoslovenská súťaž Do práce na bicykli, do ktorej sa každoročne zapájajú aj Malacky, už pozná výsledky aktuálneho ročníka. Jednotlivé samosprávy súťažili vo viacerých kategóriách – počet jázd, počet najazdených kilometrov celkovo či v prepočte na obyvateľa a počet ušetreného oxidu uhličitého. 
Spomedzi 85 súťažiacich samospráv sa naše mesto v počte jázd umiestnilo na 23. mieste, v počte najazdených kilometrov bolo 19. a množstve ušetreného CO₂ na 22. priečke. Najúspešnejší sme boli v prepočte najazdených kilometrov na obyvateľa, kde sme sa umiestnili na 18. priečke. Túto kategóriu ovládlo prekvapivo Lozorno, druhé skončili Vysoké Tatry a pomyselný bronz putoval do Svitu. 
V počte jázd i najazdených kilometrov podľa očakávania vyhrala Bratislava, v prvej kategórii pred Martinom a Trenčínom, v druhej sa do tretice najlepších dostala Žilina. Bratislavčania s vysokým náskokom ušetrili pre naše ovzdušie i najviac oxidu uhličitého, o druhé miesto prebiehal tesný súboj medzi Martinom a Žilinou, ktorý vyhralo mesto z Turca. 
V rámci malackej samosprávy sa do súťaže zaregistrovalo 19 tímov, aktívne súťažilo 16 z nich. Najviac kilometrov najazdil tím Ostrý skalpel, druhý bol Z vjetrem opreteki a tretie Svjetlušky. Ďakujeme všetkým Malačanom, ktorí sa aktívne zapojili, a podporili tak zdravú a ekologickú mobilitu.

-mb- 

Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok