27. 5. 2024
Do práce na bicykli

Malacky sa opäť zapojili do kampane Do práce na bicykli. Registrácia je možná do 7. júna, súťažiť sa bude počas celého júna.

            Súťažiaci z jedného tímu musia byť zamestnancami jednej firmy či organizácie, prípadne študentmi jednej školy. Členovia tímu si samostatne elektronicky evidujú svoje cesty do práce a z práce na bicykli, pešo alebo verejnou dopravou, pričom sa nezarátavajú cesty v rámci pracovného času.

            Cieľom projektu je podporiť rozvoj nemotorovej (najmä cyklistickej) dopravy a motivovať samosprávy, aby vytvárali kvalitné podmienky na ekologické druhy dopravy.

            Minulý rok sa Malackách registrovalo 23 tímov s celkovým počtom 78 členov. V hodnotení samospráv skončili Malacky na 29. mieste vďaka 11 418 odjazdeným kilometrom a 3 128 tonám ušetreného CO₂.  Najúspešnejším cyklotímom v Malackách sa stal Ostrý skalpel (2 231 km). Na druhom mieste skončil tím Z vjetrem opreteki (1 654 km) a tretie skončili Veselé déreráčky (1 316 km). Najviac kilometrov pešo odchodili Dievčatá z Kollárky. Verejnou dopravou najviac šetril tím Sisecam Automotive Slovakia – 1. team s celkovým nájazdom 1 039 km.

            Aj tento rok platí, že kampaň Do práce na bicykli je zároveň súťažou. Účastníci môžu získať oficiálne tričká Do práce na bicykli poštou zadarmo, či za určitý počet jázd môžu získať zľavy v športovom obchode, prípadne vyhrať ročný lístok na vlak zadarmo, bicykle i elektrobicykle, wellness pobyty a  ďalšie vecné ceny. Usporiadateľ na sociálnej sieti upozorňuje, že aplikácia DPNB, cez ktorú si súťažiaci mohli zapisovať svoje výsledky, tento rok nefunguje a ani sa nedá stiahnuť. Svoje kontá si však užívatelia môžu preniesť do aplikácie Strava.

Informácie: www.dopracenabicykli.eu

-red-

Ďalšie
Práca
Oznamy
21. 6. 2024
MsCSS hľadá pomocnú silu do kuchyne

Zamestnávateľ: Mestské centrum sociálnych služieb MalackySídlo: 1. mája 9, 901 01 MalackyPracovné…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 6. 2024
Zo stolnotenisového Pezinka prišla dobrá správa

Naši mladší žiaci Martin Sloboda a Róbert Žáček vybojovali na majstrovstvách kraja v družstvách 2.…

Zobraziť celý článok