17. 4. 2024
Do práce na bicykli 2024: už sa môžete registrovať

Malacky sa opäť zapojili do kampane Do práce na bicykli, vďaka čomu sa už môžu registrovať jednotlivé súťažné tímy. Registrácia je možná tradične do 7. júna, súťaž sa bude konať počas celého júna.

Tímy, zložené z dvoch až štyroch kolegov, sa môžu prihlasovať do 7. júna. Všetci súťažiaci musia byť zamestnancami jednej firmy či organizácie, prípadne študentmi jednej školy. Členovia tímu si samostatne elektronicky evidujú svoje cesty do práce a z práce na bicykli, pešo alebo verejnou dopravou, pričom sa nezarátavajú cesty v rámci pracovného času.

Do práce na bicykli je národná kampaň, ktorej hlavným cieľom je podporiť rozvoj nemotorovej, predovšetkým cyklistickej dopravy v mestách. Cieľom kampane je tiež primäť samosprávy na Slovensku, aby vytvárali kvalitné podmienky pre ekologické druhy dopravy v meste. Zároveň chcú organizátori kampane motivovať zamestnávateľov, aby budovali vo svojich sídlach vhodné podmienky pre zamestnancov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli.

Aj tento rok platí, že kampaň do Práce na bicykli je zároveň súťaž. Do súťaže venovali ceny viacerí sponzori. Účastníci súťaže môžu získať oficiálne tričká Do práce na bicykli s poštou zadarmo, či za určitý počet jázd môžu získať zľavy v športovom obchode, súťažiaci môžu tiež získať ročný lístok na vlak zadarmo, bicykle i elektrobicykle, wellness pobyty a mnohé ďalšie vecné ceny.

Minulý rok sa v našom meste registrovalo 23 tímov s celkovým počtom 78 členov. V hodnotení samospráv skončili Malacky na 29. mieste vďaka 11 418 odjazdeným kilometrom, a 3128 tonám ušetreného CO2.

Najúspešnejším cyklotímom v Malackách sa stal Ostrý skalpel (2 231 km). Na druhom mieste skončil tím Z vjetrem opreteki (1 654 km) a tretie skončili Veselé déreráčky (1 316 km). Najviac kilometrov pešo odchodili Dievčatá z Kollárky. Verejnou dopravou najviac šetril tím Sisecam Automotive Slovakia – 1. team s celkovým nájazdom 1 039 km.

Informácie: www.dopracenabicykli.eu

Ďalšie
Práca
Oznamy
17. 5. 2024
Voľné pracovné miesto na MsÚ: samostatný odborný referent územného plánovania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky s názvom: Samostatný…

Zobraziť celý článok
Školstvo
Práca
Oznamy
16. 5. 2024
Štyri voľné pracovné miesta v materskej škole

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01 Malacky, informuje o štyroch voľných pracovných miestach.…

Zobraziť celý článok