14. 7. 2020
Do mesta prišla vládna dotácia na športovú arénu
Príprava športovej arény v Malackách má za sebou zásadný krok vpred. Mesto už dostalo dotáciu 1 a pol milióna € od vlády Slovenskej republiky na jej výstavbu. „Ďakujem podpredsedníčke vlády Veronike Remišovej, ministrovi financií Eduardovi Hegerovi aj splnomocnencovi vlády pre mládež a šport Karolovi Kučerovi za to, že chápu potrebu modernej športovej arény pre celý región a že potvrdili rozhodnutie predchádzajúcej vlády o pridelení dotácie. Veľmi si to vážime. Naša veľká vďaka patrí aj predsedovi Bratislavského samosprávneho kraja Jurajovi Drobovi, ktorý dlhodobo podporuje rozvoj Malaciek a okolia. Postavil sa za nás aj v čase, keď mnohí spochybňovali pripravenosť mesta aj okolnosti a spôsob, za ktorých bola dotácia schválená,“ skonštatoval primátor Juraj Říha.
    
Návrh arény predstavuje športový tréningový komplex, ktorého súčasťou by mala byť okrem hokejovej haly aj multifunkčná športová hala pre kolektívne športy, silovo-kondičná príprava, ubytovacie kapacity pre športovcov a potrebné technické zázemie. Projekt navrhuje dve nadzemné podlažia a okrem športových hál aj doplnkové funkcie (ubytovanie pre športovcov, hokejový trenažér, menšia telocvičňa pre rozcvičenie, priestory pre regeneráciu, menšie obchodné prevádzky a priestory pre správu objektu). Každá z hál má vlastné samostatné zázemie so šatňami a hygienou. Multifunkčná hala je navrhnutá pre rôzne druhy športov s tým, že je možné ju spúšťacími sieťami priečne rozdeliť na 2 až 3 ihriská. Hokejová hala je navrhnutá ako tréningová s rozmerovými parametrami pre extraligu a pre prípadné medzinárodné turnaje. Aréna bude slúžiť obyvateľom Malaciek i celého okresu. Halu budú využívať rekreační športovci i športové kluby na prípravu, takže bude znamenať dôležitý impulz aj pre profesionálny klubový šport.

Mesto už zabezpečilo pozemok v lokalite Píla v blízkosti nového záchytného parkoviska s rozlohou 9 300 štvorcových metrov. Aréna bude mať vlastné obslužné parkovisko, vrátane odstavného pásu pre autobusy. Jej financovanie je naplánované ako kombinácia viacerých zdrojov: okrem štátnej dotácie aj mestskými financiami a investičným úverom. Výslednú cenu realizácie vygeneruje proces verejného obstarávania na dodávateľa.

Text: Ľ. Pilzová, vizualizácia: Cityprojekt s. r. o., Ing. arch. Pavol Citovický

Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok