29. 1. 2013
Do Álp je lepší spoj ako na Pezinskú Babu - AKTUALIZOVANÉ

Uplynulé dva týždne priniesli naozaj skvelú lyžovačku len na skok od Malaciek. Užiť si ju však mohol len ten, kto má auto.

Pezinská Baba sa zaplnila milovníkmi tohto športu z celého okolia, a dokonca aj spoza českých hraníc. Sezóna na Pezinskej Babe nebýva dlhá a ani častá, škoda to nevyužiť. Vleky premávali takmer non-stop, ľudia mali možnosť zalyžovať si aj večer po práci. Avšak pod jednou podmienkou – že majú k dispozícii auto.

Bez auta sa totiž na Pezinskú Babu nedostanete. Pre verejnú dopravu akoby to bol koniec sveta. Z Malaciek tam jazdia až dva autobusy za deň, z Pezinka to nie je oveľa lepšie. Téme sa venuje aj denník SME, ktorý dáva článku príznačný titulok “Do Álp je lepší spoj ako na Babu“ a zdôrazňuje, že do rakúskeho strediska Stuhleck jazdia priame spoje, v ktorých si môžete kúpiť aj skipas. Ak sa však z Bratislavy vyberiete na Pezinskú Babu, najprv musíte ísť do Pezinka a potom prestúpiť na minibus na Pezinskú Babu. Ten však minulý týždeň mnohí našli už preplnený a nezobral ich. Ak idete z opačnej strany Malých Karpát, čiže od nás, nepomôže vám ani prestupovanie. 

Spoje na pezinskú Babu prevádzkuje Slovak lines. Jej hovorkyňa Eva Vozárová pre SME povedala, že pred vyše rokom na horský priechod pre zlú vozovku zakázali vstup vozidlám nad 7,5 tony. Slovak lines preto zakúpil minibusy. Hovorkyňa pre SME potvrdzuje, že minibusy z Pezinka bývali preplnené a nie vždy zobrali všetkých lyžiarov. Po novom preto budú jazdiť dva naraz.

A čo s Malackami? Hovorkyňa Slovak lines Eva Vozárová nám povedala, že zo strany Malaciek zatiaľ potrebu zvýšenia kapacity nezaznamenali. “Podľa našich výstupov jestvujúci spoj z Malaciek v smere na Pezinskú Babu a Pezinok v dňoch pracovného voľna a pokoja nemá žiadny problém so zvládnutím frekvencie cestujúcich,” upresňuje Vozárová. 

Háčik je však v tom, že spomínaný spoj odchádza z Malaciek o 7.10 hod., na Pezinskej Babe ste o 7.40 hod. Do začiatku prevádzky vlekov o 9.00 tam môžete aj zmrznúť. Lyžiari preto tento spoj nevyužívajú a logicky teda nie je preplnený. Ak by ste chceli ísť ďalším spojom, tak si musíte počkať až do 15.20 hod. Denné lyžovanie teda zmeškáte, do večerného by ste zase museli hodinu čakať. A večer po lyžovačke sa späť do Malaciek nedostanete. Cez pracovný týždeň nie sú spoje o nič lepšie.

E. Vozárová dodala, že prípadný skibus na Pezinskú Babu by musel byť riešený v spolupráci s daným lyžiarskym strediskom. Tak funguje aj spomínaný autobus z Bratislavy do rakúskeho strediska Stuhleck.

– mija – 

 

Ďalšie
Práca
Oznamy
17. 5. 2024
Voľné pracovné miesto na MsÚ: samostatný odborný referent územného plánovania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky s názvom: Samostatný…

Zobraziť celý článok
Školstvo
Práca
Oznamy
16. 5. 2024
Štyri voľné pracovné miesta v materskej škole

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01 Malacky, informuje o štyroch voľných pracovných miestach.…

Zobraziť celý článok