19. 4. 2013
Do čistenia sa ako prví zapojili školáci

Pri príležitosti Dňa Zeme vyhlásilo mesto akciu Vyčisti si svoje okolie. Ako prví sa do nej v piatok 19. 4. zapojili žiaci a študenti oboch organizačných zložiek Spojenej školy sv. Františka Assiského. Študenti najskôr sledovali film s ekoenvironmentálnou tematikou a potom čistili areál školského dvora a verejný trávnik v parku pred školou.

Zverené plochy zbavili odpadkov, vyhrabali suché lístie z trávnikov, pozametali chodníky a napokon vysadili stromčeky pred školským klubom a v parku pri vchode do budovy. V rámci celoškolského Dňa Zeme si žiaci zmerali sily aj v zábavno-vzdelávacích súťažiach. Starší si pripravili na posteroch zaujímavé prezentácie jednotlivých svetadielov a boli oblečení do farby, ktorá je svetadielu priradená na olympijských kruhoch.

Menšie deti sa v praxi učili separovať odpad. Zbierali náročky rozhádzané odpadky na čas a triedili ich do nádob na separovaný zber, označených príslušnou farbou. Asistovali však aj študentom pri sadení stromčekov. Gymnazisti im porozprávali o jednotlivých druhoch, vysvetlili funkciu koreňa. Zábava a úžitok sa spojili a výsledok je viditeľný na prvý pohľad.

V čistení mesta majú v sobotu 20. 4. pokračovať aktivisti, ktorí chcú vyčistiť lokalitu okolo čistiarne odpadových vôd. Na pondelok 22. 4. ohlásila Materská škola na Kollárovej ulici ušľachtilý zámer čistiť spolu s najmenšími obyvateľmi nášho mesta Zámocký park. Je to chvályhodný príklad hodný nasledovania a my za túto iniciatívu vopred ďakujeme.

Text: T. Búbelová; Foto: -SpS/tabu-    

Vyčisti si svoje okolie a vyhraj – viac informácií o akcii

 

Fotogaléria na FB

Ďalšie
Spoločnosť
30. 5. 2023
Spomíname na profesora Antona Gútha

So zármutkom sme prijali správu, že 14. mája tohto roka nás opustil hrdý Záhorák, lekár Anton…

Zobraziť celý článok
Šport
29. 5. 2023
Atléti sa presadzujú aj vonku

Atletická halová sezóna je za nami. Pretekári z AC Malacky úspešne odštartovali preteky na…

Zobraziť celý článok