2. 2. 2023
Dlhoročná riaditeľka CVČ odchádza do dôchodku

Utorok 31. január bol posledným pracovným dňom pre dlhoročnú riaditeľku Centra voľného času v Malackách Alžbetu Šurinovú. V našom Cvečku pracovala 19 rokov.

Alžbeta Šurinová vyštudovala pedagogiku s aprobáciou slovenský jazyk – dejepis. Ešte pred vysokoškolským štúdiom učila v malotriednej škole a v Základnej škole Závod. Neskôr pracovala na Okresnom úrade v Malackách ako metodička a inšpektorka a popri funkcii riaditeľky CVČ bola externou metodičkou Metodicko-pedagogického centra v Bratislave pre okres Malacky. „Môj odchod do dôchodku som už dlho avizovala a teším sa konečne na oddych. Táto práca totiž vyžaduje človeka nielen v pracovných dňoch, ale aj počas víkendov a cez prázdniny,“ vysvetľuje A. Šurinová. Jej slová potvrdzujeme – pani riaditeľka bola vždy a všade, kde sa niečo dialo, a navyše vždy s úsmevom, dobrou náladou a nadšením: Deň detí, Mikuláš, športové preteky, šarkaniáda, vedomostné olympiády, prázdninové tábory, vystúpenia pre rôzne organizácie a veľa ďalších aktivít. „Prežila som tu mnoho krásnych chvíľ, stretla mnoho úžasných ľudí, s ktorými som mala česť spolupracovať, veľa som sa naučila, a to ma robí šťastnou. Všetkým týmto ľuďom ďakujem a ďakujem aj mestu Malacky, ktoré vždy podporovalo rozvoj detí.“

Ako nám s úsmevom povedala, na jej dôchodkové plány jej nebude stačiť 24 hodín denne. Chce sa venovať svojim vnúčatám v Závode a v Prahe, cestovať, stretávať sa s priateľmi a venovať sa svojim záľubám. „Môjmu nástupcovi držím palce a viem, že to bude niekto šikovný, ktorý má rád túto prácu, čo je asi základný predpoklad pre prácu. Úprimne mu želám, aby sa v tejto práci našiel, a potom bude všetko super,“ odkazuje svojmu nástupcovi A. Šurinová. Milá pani riaditeľka, želáme vám krásny dôchodok, pevné zdravie a veľa príjemných rodinných chvíľ.

Text: Ľ. Pilzová, foto: S. Osuský

Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok