11. 1. 2012
Digitálne kino v Malackách

Už tento piatok si môžu Malačania pozrieť v kine film vo formáte 3D. Vďaka zdigitalizovanému kinu tak už nemusíme chodiť pre kvalitný obraz do Bratislavy a ani čakať niekoľko týždňov na premiéry.

V súčasnosti sa stále menej vyrábajú filmové kópie na 35-milimetrových filmoch. Distribúcia snímok na digitálnych nosičoch je totiž oveľa lacnejšia a efektívnejšia. Spoločnosti podnikajúce v tomto priemysle preto apelujú na čo najrýchlejšiu digitalizáciu kín. Tá je však finančne náročná a spomedzi menších 1-sálových kín sa zatiaľ podarila len deviatim, Malacky sú desiate v poradí.

Bez digitalizácie by malacké kino v blízkej budúcnosti zaniklo. Vďaka sponzorom nám však zostáva. Digitalizáciu zafinancovali Audiovizuálny fond, Bratislavský samosprávny kraj a spoločnosti Pozagas a Nafta, a. s.
Slávnostné otvorenie moderného kina za účasti sponzorov sa uskutoční vo štvrtok 12.1. a už v piatok 13.1. si môžu Malačania pozrieť prvý film v 3D. Na plátno vybehne o 16.00 Kocúr v čižmách. Vstupné je 6€. Je to síce viac ako sme boli doteraz zvyknutí, ale stále menej ako v multiplexe v Bratislave. € 

-MCK/mija-

Ďalšie
Samospráva
Spoločnosť
26. 1. 2023
Špeciálna prokuratúra zastavila stíhanie primátora

 „Je nepochybné, že sa nestal skutok, pre ktorý sa vedie trestné stíhanie,“ píše sa v…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Kultúra
25. 1. 2023
Múzeum vydalo nový zborník

MCK Malacky - Múzeum Michala Tillnera vydalo nový zborník Malacky a okolie 15, zameraný na…

Zobraziť celý článok