11. 1. 2012
Digitálne kino v Malackách

Už tento piatok si môžu Malačania pozrieť v kine film vo formáte 3D. Vďaka zdigitalizovanému kinu tak už nemusíme chodiť pre kvalitný obraz do Bratislavy a ani čakať niekoľko týždňov na premiéry.

V súčasnosti sa stále menej vyrábajú filmové kópie na 35-milimetrových filmoch. Distribúcia snímok na digitálnych nosičoch je totiž oveľa lacnejšia a efektívnejšia. Spoločnosti podnikajúce v tomto priemysle preto apelujú na čo najrýchlejšiu digitalizáciu kín. Tá je však finančne náročná a spomedzi menších 1-sálových kín sa zatiaľ podarila len deviatim, Malacky sú desiate v poradí.

Bez digitalizácie by malacké kino v blízkej budúcnosti zaniklo. Vďaka sponzorom nám však zostáva. Digitalizáciu zafinancovali Audiovizuálny fond, Bratislavský samosprávny kraj a spoločnosti Pozagas a Nafta, a. s.
Slávnostné otvorenie moderného kina za účasti sponzorov sa uskutoční vo štvrtok 12.1. a už v piatok 13.1. si môžu Malačania pozrieť prvý film v 3D. Na plátno vybehne o 16.00 Kocúr v čižmách. Vstupné je 6€. Je to síce viac ako sme boli doteraz zvyknutí, ale stále menej ako v multiplexe v Bratislave. € 

-MCK/mija-

Ďalšie
Šport
Voľný čas
26. 2. 2024
Skvelý úvod Záhorákov v Modre základom ďalšieho víťazstva

Hádzanárom klubu HC Záhoráci Stupava/Malacky vyšiel skvele úvod stretnutia v Modre (23. februára),…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
23. 2. 2024
Pozývame vás venčiť psíkov

            Strávte víkendové doobedia so psíkmi a oni vám darujú veľa lásky. Venčenie…

Zobraziť celý článok