13. 12. 2023
Deviaty republikový titul pre Dávida Michálka

Z majstrovstiev SR v boxe mužov, žien a staršieho dorastu, ktoré sa konali v Galante, si boxeri Alpha Boxing Clubu Malacky priniesli vynikajúce výsledky, vrátane piatich medailí – 3x zlato (Adam Taro, Maksym Bocharov, Dávid Michálek) a 2x striebro (Rastislav Hanisko, Viktor Savin). Dávid Michálek je už 9-násobným majstrom SR!

Na šampionáte sa zúčastnilo 6 malackých boxerov. V staršom doraste nás reprezentoval Sebastian Kittner, ktorý v kategórii do 63,5 kg prehral až v semifinále po veľmi bojovnom výkone. Rastislav HaniskoAdam Taro štartovali spolu v jednej kategórii a ako nasadení začali každý v inej strane pavúka. Obaja vyhrali svoje semifinálové zápasy, avšak ich vzájomný finálový duel sa nekonal pre zranenie. Rasťo teda získal striebro a Adam si priniesol zlatú medailu. Maksym Bocharov zvládol zápas vo finále mužov do 57 kg s prehľadom a k titulu majster Ukrajiny pridal aj majstra SR. Viktor Savin po finálovej prehre (do 60 kg) obsadil striebornú priečku. V kategórii do 92 kg pridal do svojej zbierky Dávid Michálek už deviaty titul majstra SR.

Všetkým našim borcom blahoželáme!

Text a foto: Alpha Boxing Club Malacky

22. 10. 2024
Malačania sa stále držia čela, zvládli nervák vo Veľkých Ludinciach

Futbalisti FC Žolík Malacky zvíťazili v 13. kole 3. ligy Západ na ihrisku TJ Družstevník Veľké…