27. 7. 2018
Deti si vytvárali vzťah k dejinám i súčasnosti rodného mesta
Prvý turnus Letných detských dni 2018 (23. 7. – 27. 7.) v Mestskom centre kultúry v Malackách sa končí. Jeho účastníci pod vedením pracovníčok MCK Zuzany Chrustovej a Lucie Czagáňovej dopísali každý svoju vlastnú knižku plnú nezabudnuteľných zážitkov. Obohatili ju o herbár zo sušených rastlín, semienok a plodov, ktoré nazbierali v Zámockom parku. S tvorbou herbára deťom pomáhala Ivana Kovárová z Turistickej informačnej kancelárie.   
 
Malí milovníci dobrodružstiev sa stretali každé ráno o ôsmej hodine pred knižnicou. Náplň ich dennej činnosti bola veľmi rôznorodá. Spoznávali pálffyovský kaštieľ a jeho históriu, v knižnici sa začítali do viacerých pútavých príbehov, svoje zručnosti a fantáziu rozvíjali v Tvorivom ateliéri MCK. Vyrobili si napríklad voňavé mydielka aj s darčekovou taštičkou. A hoci sú prázdniny, neprekážal im kus miestneho dejepisu, pri ktorom sa zoznámili s expozíciami Múzea Michala Tilllnera. Organizátori pre deti pripravili aj nevšedný rozprávkový maratón. Popoludňajší oddych v podobe príbehov, v ktorých dobro víťazí nad zlom, čakal na prázdninárov v kine po každodennom dobrom obede. Ani sa nenazdali a šestnásta hodina, ktorá bola predzvesťou ich odchodu domov, bola tu.    
 
Na záver turnusu si deti okrem množstva zážitkov odnesú domov aj  svoje výtvory a vlastnoručne vyrobené prázdninové tričko na pamiatku.
 
Letné detské dni v MCK sú už tradičným podujatím pre deti od 6 do 12 rokov. Druhý turnus, ktorý sa bude konať od 6. do 10. augusta, je pre popularitu podujatia už teraz obsadený do posledného miesta. 
 
I. Sochorová, foto: MCK
Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok