11. 9. 2007
„Dérerka“ opravy zvládne

Ponosy rodičov na neskorý začiatok rekonštrukcie prístavby v ZŠ Dr. J. Dérera nie sú namieste. Prvým dôvodom, prečo sa nemohlo začať pracovať cez prázdniny, keď sa nevyučovalo, bolo neskoré oznámenie o pridelení kapitálových výdavkov 5 mil. 300-tisíc Sk (od Ministerstva školstva SR) na odstránenie statických porúch, ktoré mesto žiadalo už 20. 2. 2007, a to opakovane po tretí raz. K realizácii opráv bolo potrebné stavebné povolenie.

Mesto požiadalo o vyjadrenie k projektu rekonštrukcie všetky povinné orgány a zároveň si vyžiadalo od stavebného úradu súhlas na prípravné práce z dôvodu havarijného stavu. V júli sa kompletizovali súťažné podklady a verejné obstarávanie bolo vyhlásené 31. 7. Zmluva o dielo s firmou BH STAV, s. r. o., Strečno bola podpísaná 29. 8. Dodnes sa však práce nezačali naostro, pretože stavebné povolenie ešte nie je vydané.

Prudké dažde minulý týždeň spôsobili zatekanie v priestoroch, ktoré sa majú rekonštruovať, no nesúvisí to s prípravou na rekonštrukciu strechy. Fotofokumnetácia dokazuje, že pre praskliny na pôvodnej streche sa nedalo čakať nič iné. „Rekonštrukciu zvládneme za plného chodu,“ hovorí riaditeľka školy Mgr. T. Sopóciová. „Dočasne sme premiestnili 70 prvákov a 60 druhákov do odborných učební a keď triedy vyschnú, budú pokračovať v pôvodných priestoroch.“

Práce náročné na hluk a vymieňanie okien v kuchyni sa budú po dohode s firmou vykonávať cez víkendy. Musia sa podľa zmluvy ukončiť do 30. 11. 2007 a peniaze sa musia minúť do 30. 12. 2007, takže treba istý čas vydržať a tešiť sa, že financie na opravu vôbec prišli. Iní také šťastie nemajú.      

Ďalšie
Doprava
29. 9. 2023
Prichádza nové dopravné značenie pre chodcov

Kpriechodom pre chodcov pribudnú miesta na prechádzanie Aktuálne stavebné úpravy na hlavnej…

Zobraziť celý článok
Samospráva
29. 9. 2023
Zastupiteľstvo: nové námestie, nová pediatrická ambulancia, dotácia pre…

Vo štvrtok 21. septembra rokovali poslanci mestského zastupiteľstva. Na programe boli ekonomické…

Zobraziť celý článok