7. 6. 2023
Deň detskej radosti plný zábavy. Ťahákom bol Miro Jaroš

Detský smiech, radosť v očiach aj v tvárach, pohladenie duše vďaka vystúpeniam talentovaných umelcov, sladké potešenia na jazýčku vďaka všakovakému občerstveniu, endorfíny po športových výkonoch…všetko toto prinieslo jedno z najväčších celomestských podujatí v Malackách – Deň detskej radosti – ktorý pri príležitosti sviatku Dňa detí pripravujú mestské organizácie.

Program bol naozaj bohatý a koncipovaný tak, aby si vybral každý. Deti mohli vyskúšať nespočetné množstvo športov a hier. Pripravené bolo maľovanie na tvár, tvorivé aktivity, cirkusové lekcie, dopravné ihrisko, drevený kolotoč, nafukovacie atrakcie, predstavenie leteckých modelárov, svoju činnosť predstavili aj poľovníci, prezentovali sa technické vozidlá. V kaštieli sa deti mohli stať súčasťou programu Z rozprávky do rozprávky – vyslobodzovali zakliate kráľovstvo (kaštieľ) splnením rozprávkových úloh.

Všetko začali naše úspešné a talentované mažoretky Ella prostredníctvom niekoľkých choreografií. Z priestorového hľadiska vystúpili na väčšej ploche pred kaštieľom. A po prekrásnom úvode sme pokračovali zhurta. Deti na plecia a koncert Mira Jaroša sa začína. Všetky oči sa upierali na hlavné pódium. 10, 9, 8, …odrátaval hlas z produkcie. Miro prišiel usmiaty a dobre naladený. Zazneli všetky jeho najznámejšie hity a aj pár najnovších songov. Pre mestské médiá povedal: „Naše vystúpenie v Malackách sme si s kapelou veľmi užili, počasie bolo krásne. Všimol som si, že v obecenstve spievali deti aj rodičia, takže sa všetci spolu zabávali, a keďže tento projekt vnímam ako rodinný projekt, tak ma to samozrejme veľmi potešilo.“ Pre zaujímavosť, poslednýkrát Miro Jaroš koncertoval v Malackách ešte v roku 2016.

Po koncertoch býva zvykom, že interpreti prídu za fanúšikmi a venujú im podpis, prípadne sa odfotia. Nadšení fanúšikovia boli aj u nás. Podpisu sa však nedočkali, keďže Miro sa ponáhľal na ďalší koncert, ale najmä má so svojím tímom jasné pravidlá: „Zo skúsenosti viem, že pokiaľ by som sa začal podpisovať a dávať fotografie, tak by neodišli všetky deti spokojné, pretože by sa to jednoducho nestihlo. Preto sme sa rozhodli, že autogramiády na takýchto masových podujatiach nebudeme robiť, pretože rovnosť medzi deťmi je pre mňa veľmi dôležitá.“

Na poludnie svoje umenie predvádzali tanečníčky zo základnej umeleckej školy a tiež študentky literárno-dramatického odboru ZUŠ v predstavení O psíčkovi a mačičke, po nich tanečnice Latino Scool a potom prišiel na rad CirKusKus. Ide o školu nového cirkusu a združenie cirkusových artistov, ktorí predvádzajú najrôznejšie akrobatické či žonglérske kúsky. Okrem programu pri hlavnom pódiu ste ich mohli vidieť aj počas dňa na rôznych miestach v parku, kde sa venovali deťom. V popoludňajších hodinách vystúpili aj deti z folklórneho súboru Macejko a tiež tanečníci zo Saltatrix Academy. Vlado Zetek počas celého dňa podujatie moderoval a podvečer vymenil svoj frak za kostým známeho Klauna Pepeleho a zabával predstavením Cirkus Pepele. Jeho obľúbené zamieňanie krstných mien detí z publika vlastne s čímkoľvek tak, aby išlo o slovnú hračku, je už legendárne a deti sa od smiechu vždy chytajú za brušká. Tešíme sa, že v Malackách máme tak geniálneho umelca.

Podujatie vyvrcholilo penovou šou priamo pred kaštieľom. Zábave nebolo konca kraja. Dôkazom toho sú naše fotografie. Oveľa viac ich nájdete na facebookovom profile malacky.sk v albume Deň detskej radosti 2023.

Text: N. Jánošová, foto: redakcia mestských médií

Reakcie z facebooku:

„Pekne pripravená akcia pre radosť detí na ich sviatok. Je vidieť, že si to užívali.“

„Skvelá akcia v našom prekrásnom Zámockom parku!“

„Naše deti boli nadšené! Po Prvomájkach bolo v meste ďalšie príjemné podujatie, ktoré sme si užili. Koncert Mira Jaroša bol veľkým ťahákom a zároveň milým prekvapením, pri ktorom sa zabavili deti aj ich rodičia. Je fajn, že mesto pri realizácii množstva projektov myslí aj na najmenších.“

„Super koncert! Miro Jaroš nemal chybu. Som si to užila aj s vnúčatkami.“

„Úžasný koncert Mira Jaroša pre deti aj dospelých.“

Srdečné poďakovanie patrí všetkým organizáciách a ich členom, ktorí sa podieľali na príprave podujatia Deň detskej radosti 2023.

Ďakujeme všetkým spoluorganizátorom a  partnerom: Mestskému centru kultúry, Centru voľného času, Základnej umeleckej škole, Materskej škole, ZŠ Záhorácka, ZŠ Dr. J. Dérera, ZŠ Štúrova, Mestskej polícii, Tekosu, AD HOCu, Mažoretkám Ella, Latino Scool, FS Macejko, Saltatrix Academy, Slovenskému poľovníckemu zväzu, CHKO Malé Karpaty, Jazykovej škole Owls, Malackým športovým klubom – florbal, hádzaná, volejbal, karate, futbal, leteckým modelárom a  spoločnostiam TEREZIA COMPANY a DOBRÝ JEŽKO.

Ďalšie
Oznamy
Voľby
29. 5. 2024
Hlasovanie do prenosnej volebnej schránky -Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Volič, ktorý sa v deň konania volieb nemôže dostaviť do volebnej miestnosti zo závažných, najmä…

Zobraziť celý článok
Šport
Spoločnosť
Školstvo
28. 5. 2024
Športové hry malackej mládeže 2024 - propozície

Vpiatok 31. mája sa vmalackých školách uskutoční tradičné podujatie Športové hry malackej mládeže.…

Zobraziť celý článok