18. 4. 2012
Deň Zeme – vyčistite Malacky a vyhrajte

Už túto nedeľu, 22. apríla si ľudia na celom svete uctia našu planétu Zem, vďaka ktorej tu všetci môžeme byť. Deň Zeme si ľudia od Brazílie až po Čínu pripomínajú najmä rôznymi ekologickými a osvetovými akciami a výnimkou nie je ani Slovensko. Ministerstvo životného prostredia SR už tradične vyhlasuje na tento deň akciu Vyčistime si Slovensko. Viac sa dozviete na webovej stránke www.denzeme.eu 

Mesto Malacky v tejto súvislosti vyzýva svojich občanov na vyčistenie si svojho okolia a Malacký hlas pripravil pre usilovných SÚŤAŽ. Dajte nám vedieť (media@malacky.sk, kde a o koľkej budete čistiť Malacky. My vás prídeme odfotografovať a zo všetkých fotografií potom vyžrebujeme šťastlivca. Získa nákupnú poukážku v hodnote 100 eur od Záhradného centra APRO.

O pripravovaných aktivitách nás už informovali deti z materskej škôlky, žiaci cirkevnej základnej školy aj ich starší kolegovia z gymnázia na Ulici 1. mája.

Veľkú akciu pripravuje aj skupina ekologických aktivistov. Presne na Deň Zeme, 22. apríla sa o 9.00 hod stretnú pri potoku Malina na konci Jánošíkovej ulice a pustia sa do čistenia jeho brehov plných divokých skládok. Každý, kto má záujem pomôcť, bude vítaný. Viac informácií na t.č. 0911 929 858

Do boja proti divokým skládkam sa v týchto dňoch znova pustilo aj mesto Malacky. Pracovníci malých obecných prác spoločne s pracovníkmi zo zelene začali čistenie na odbočke zo Stupavskej ul. smerom k objektu BVS. Veľa skládok sa nachádza aj v priľahlom lesíku.

Deň Zeme bol pôvodne venovaný oslavám jarnej rovnodennosti a príchodu jari. Postupne sa však z neho stal ekologicky motivovaný sviatok, ktorý upozorňuje ľudí na dôsledky ničenia životného prostredia. Ak nie inokedy, tak aspoň na Deň Zeme by sme si mali uvedomiť našu závislosť od prírody a prírodných zdrojov, ktoré nie sú nevyčerpateľné. Rovnováha všetkého živého na tejto planéte je vzácna, obdivuhodná, no veľmi krehká.

– mija, tabu –

 

Ďalšie
Šport
18. 4. 2024
Stolnotenisová mládež boduje

Stolnotenisová mládež sa za ostatné týždne zúčastnila dvoch turnajov. Spomedzi reprezentantiek a…

Zobraziť celý článok
Šport
17. 4. 2024
Záhoráci budú bojovať v skupine o 5. – 8. miesto. S Považskou Bystricou…

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s…

Zobraziť celý článok