Venovali sa aj vytváraniu Desatora pre Zem, v rámci ktorého mali nájsť spôsoby, akými oni sami môžu pomôcť ochrániť Zem. V niektorých triedach prvého i druhého stupňa pani učiteľky žiakom premietali filmy s ekologickou tematikou a podľa nich neskôr vypracúvali pracovné listy či iným spôsobom reflektovali na nastolenú tematiku.
Atmosféra v triedach bola tvorivá a priateľská. Jedni vyrábali obrovské stromy, iní včelu ako symbol usilovnosti a hojnosti, ďalší sovu, aby boli ľudia múdri voči modrej planéte… Neskôr starší žiaci upravovali aj školský dvor a sadili v areáli školy.
Text, foto: T. Búbelová
Dárius šokoval konkurenciu
Vyrastá nám ďalší športový talent. Volá sa Dárius Tyuska, má 5 rokov, anedávno sa postavil na…
Naši footgolfisti na majstrovstvách sveta
Majstrovstvá sveta vo footgolfe sa podobne ako tie futbalové, konajú raz za štyri roky. Tie…