16. 5. 2014
Deň múzeí poznačilo počasie
Na veľkú škodu upršané, chladné a veterné počasie tohto týždňa nedovolilo naplno vyniknúť programu, ktorý pripravili pracovníci MCK pod názvom Deň múzeí a galérií. Od otvorenia len pomaličky prichádzali návštevníci múzea. Obdivovatelia výtvarného umenia sa zastavili v Galérii MCK, aby sa pokochali obrazmi svetoznámych autorov, o ktorých by nik nepovedal, že sú to „len“ reprodukcie v rámci prvej verejnej výstavy Malačana Milana Ondroviča.

Vo vestibule MCK spieval a vyhrával gajdoš a návštevníci si mohli kúpiť darčekové predmety od klientov Domu Svitania v Jakubove. Pre hostí bolo pripravené aj sladké pohostenie a je veľká škoda, že dážď nedovolil pozvaným remeselníkom predviesť svoje umenie ľuďom na ulici pred MCK a nám vychutnať si príjemnú jarmočnú náladu a kúpiť si ručne vyrábané originálne výrobky.

Popoludní už na hostí čaká Malacký kaštieľ a jeho nové expozície Múzea Michala Tillnera, ktoré boli otvorené a po prvý raz sprístupnené verejnosti počas Prvomájových Malaciek. Počas dnešného dňa, ktorým sa Malacky zapojili do celoslovenskej Noci múzeí a galérií, ktorá sa uskutoční zajtra, teda v sobotu 17. 5., sú všetky priestory prístupné zdarma.

Text, foto: T. Búbelová   

Fotogaléria
Ďalšie
Spoločnosť
Kultúra
Podujatia
7. 12. 2023
Benefičný koncert Vstúpte pohladil dušu

Nezisková organizácia Vstúpte, ktorá sa venuje ľuďom s mentálnym postihnutím v našom meste,…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
7. 12. 2023
Máme dve klziská

Kzime neodmysliteľne patrí aj korčuľovanie. Tento rok máme vmeste dve klziská – jedno tradičné…

Zobraziť celý článok