13. 6. 2007
Deň krivých zrkadiel v Malackách

„V zrkadle sa neraz vidíme krajší, než v skutočnosti sme. Pri pohľade do toho krivého sa nám tvár zdeformuje, no stále sme to my. Dôležité je to, čo zostáva v nás,“ tak sa divákom z neveľkej tribúny na Mierovom námestí v Malackách prihovorili moderátori malackého Dňa krivých zrkadiel. Chceli nám pripomenúť, že naša optika v súvislosti s mentálne postihnutými ľuďmi okolo nás neraz býva nesprávne nastavená.

Deň krivých zrkadiel organizuje v mnohých mestách na Slovensku Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím. V Malackách povinnosti organizátorov prevzalo Občianske združenie za pomoc mentálne postihnutým SVITANIE a obe jeho zložky – Centrum Podporných a sociálnych aktivít i Dom Svitania v Jakubove. Po príhovoroch organizátorov a hostí sa v programe sa predstavili klienti Centra, Domu Svitania i a Špeciálnej ZŠ v Malackách.

Napriek tomu, že dážď doslova visel za nohu, počasie vydržalo a až do neskorého popoludnia ulicami centra znela hudba, pristavovali sa ľudia, kupovali výrobky klientov chránených dielní, zabávali sa na bohatom programe tých, ktorí majú neraz oveľa viac nadšenia a odhodlania prekonávať prekážky, ako podaktorí z nás. „Chceme žiť s vami – nie vedľa vás,“ to je ich odkaz, ktorý nám 12. júna chceli takto odovzdať.

Ďalšie
Šport
15. 4. 2024
Úspešná súťaž karate v Malackách

Karate klub TJ Strojár Malacky aj tento rok organizoval regionálnu súťaž spodporou Asociácie…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Oznamy
15. 4. 2024
Stavebný úrad je oddnes do stredy zatvorený

Oznamujeme verejnosti, že z dôvodu školenia je od pondelka 15. apríla do stredy 17. apríla…

Zobraziť celý článok