13. 6. 2007
Deň krivých zrkadiel v Malackách

„V zrkadle sa neraz vidíme krajší, než v skutočnosti sme. Pri pohľade do toho krivého sa nám tvár zdeformuje, no stále sme to my. Dôležité je to, čo zostáva v nás,“ tak sa divákom z neveľkej tribúny na Mierovom námestí v Malackách prihovorili moderátori malackého Dňa krivých zrkadiel. Chceli nám pripomenúť, že naša optika v súvislosti s mentálne postihnutými ľuďmi okolo nás neraz býva nesprávne nastavená.

Deň krivých zrkadiel organizuje v mnohých mestách na Slovensku Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím. V Malackách povinnosti organizátorov prevzalo Občianske združenie za pomoc mentálne postihnutým SVITANIE a obe jeho zložky – Centrum Podporných a sociálnych aktivít i Dom Svitania v Jakubove. Po príhovoroch organizátorov a hostí sa v programe sa predstavili klienti Centra, Domu Svitania i a Špeciálnej ZŠ v Malackách.

Napriek tomu, že dážď doslova visel za nohu, počasie vydržalo a až do neskorého popoludnia ulicami centra znela hudba, pristavovali sa ľudia, kupovali výrobky klientov chránených dielní, zabávali sa na bohatom programe tých, ktorí majú neraz oveľa viac nadšenia a odhodlania prekonávať prekážky, ako podaktorí z nás. „Chceme žiť s vami – nie vedľa vás,“ to je ich odkaz, ktorý nám 12. júna chceli takto odovzdať.

Ďalšie
Samospráva
2. 2. 2023
Voľné pracovné miesto: samostatný odborný referent verejného obstarávania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky. Názov…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Mestská polícia
2. 2. 2023
Výberové konanie: vedúci Oddelenia preventívnych aktivít Mestskej polície…

       Mesto Malacky vyhlasuje výberové konanie na obsadenie…

Zobraziť celý článok