7. 5. 2009
Deň Európy v malackom gymnáziu

Štvrtok 7. 5. bol pre Gymnázium na Ul. 1. mája dňom plným zaujímavých aktivít. Študenti a ich vyučujúci ukázali čo vedia nielen sebe navzájom, ale pre návštevníkom a pozvaným hosťom. Ruch bol zreteľný už z ulice a lákal aj náhodných zvedavcov k verejne prístupným tvorivým dielňam, ktoré prezentovali výtvarné zručnosti tamojších študentov. Kúsok ďalej pri chemických pokusoch „vyliezali“ z misiek tzv. faraónove hady.

V rovnakom čase v posluchárni debatovali členovia školského debatného klubu s kolegami z gymnázia v partnerskej Břeclavy. Ich slovný súboj na tému Lisabonskej zmluvy počúvali aj riaditeľka gymnázia Elena Krajčírová, vyučujúci z fakulty politológie Trenčianskej univerzity A. Dubčeka v Trenčíne, ale aj Diana Štrofová – štátna tajomníčka MZV SR. Nechýbal ani prednosta Obvodného úradu v Malackách Ladislav Balla.

V tom istom čase mali študenti na dvore pripravené prezentácie k vyučovaciemu predmetu Človek v ohrození a zahrali rolové hry na tému diskriminácie niektorých skupín na základe rozličných ukazovateľov. V areáli školského dvora prezentovali aj svoj úspešný a medzinárodne ocenený funkčný model elektrárne. Počas dňa Deň Európy navštívil aj zástupca primátora Jozef Bulla a pozvanie prijal aj starosta obce Gajary Peter Tydlitát. 

Text, foto: T. Búbelová

Ďalšie
Šport
26. 5. 2023
Majstrovstvá OPK Malacky v disciplíne M 400

Na strelnici Športovo-streleckého klubu Malacky sa 14. mája uskutočnila prvá strelecká súťaž…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
26. 5. 2023
Voľné pracovné miesto: samostatný odborný referent všeobecnej učtárne

    Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky. Názov pracovnej…

Zobraziť celý článok