7. 5. 2009
Deň Európy v malackom gymnáziu

Štvrtok 7. 5. bol pre Gymnázium na Ul. 1. mája dňom plným zaujímavých aktivít. Študenti a ich vyučujúci ukázali čo vedia nielen sebe navzájom, ale pre návštevníkom a pozvaným hosťom. Ruch bol zreteľný už z ulice a lákal aj náhodných zvedavcov k verejne prístupným tvorivým dielňam, ktoré prezentovali výtvarné zručnosti tamojších študentov. Kúsok ďalej pri chemických pokusoch „vyliezali“ z misiek tzv. faraónove hady.

V rovnakom čase v posluchárni debatovali členovia školského debatného klubu s kolegami z gymnázia v partnerskej Břeclavy. Ich slovný súboj na tému Lisabonskej zmluvy počúvali aj riaditeľka gymnázia Elena Krajčírová, vyučujúci z fakulty politológie Trenčianskej univerzity A. Dubčeka v Trenčíne, ale aj Diana Štrofová – štátna tajomníčka MZV SR. Nechýbal ani prednosta Obvodného úradu v Malackách Ladislav Balla.

V tom istom čase mali študenti na dvore pripravené prezentácie k vyučovaciemu predmetu Človek v ohrození a zahrali rolové hry na tému diskriminácie niektorých skupín na základe rozličných ukazovateľov. V areáli školského dvora prezentovali aj svoj úspešný a medzinárodne ocenený funkčný model elektrárne. Počas dňa Deň Európy navštívil aj zástupca primátora Jozef Bulla a pozvanie prijal aj starosta obce Gajary Peter Tydlitát. 

Text, foto: T. Búbelová

Ďalšie
Práca
Oznamy
27. 2. 2024
Voľné pracovné miesta na UPSVR Malacky

Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny informuje o voľných pracovných miestach vo verejnom záujme na…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
26. 2. 2024
Skvelý úvod Záhorákov v Modre základom ďalšieho víťazstva

Hádzanárom klubu HC Záhoráci Stupava/Malacky vyšiel skvele úvod stretnutia v Modre (23. februára),…

Zobraziť celý článok