Tradičné podujatie Deň detskej radosti sa uskutočnilo aj tento rok. V sobotu 2. júna sa po prvý raz v roku 2012 otvorili brány malackého kúpaliska. Navštívilo ho mnoho drobcov v sprievode svojich rodičov. Počasie však tento rok kúpaniu neprialo, a tak budú musieť napustené bazény na plavcov ešte čakať.
Mesto Malacky v spolupráci s mestskými organizáciami – MCK, ZUŠ, AD HOC, CVČ a MŠ pripravili podujatie plné radosti pri príležitosti Dňa detí (1. 6.). Dopoludnie patrilo súťaženiu v najrôznejších disciplínach. Skákanie vo vreci, streľba z luku, hod loptičkou do plechoviek a mnohé ďalšie.
ZUŠ baví deti – aj pod týmto mottom sa niesla spomínaná akcia. Základná umelecká škola si totiž pripravila program v rámci každého odboru. Žiaci hudobného odboru predviedli svoje zlato v hrdle a šikovnosť pri hre na rôznych hudobných nástrojoch. Výtvarný odbor zrealizoval dvojhodinovú výtvarnú súťaž. Tanečný odbor sa predstavil napríklad s choreografiou tancujúcich mačiek a svoje nápadité vstupy mali aj žiaci literárno-dramatického odboru. Tradičnou záležitosťou je i súťaž Malacká superstar. A tá nechýbala ani tento rok.
Tí, ktorí sa nezúčastnili vyhlasovania výsledkov si svoje ceny môžu vyzdvihnúť v MsÚ (referát školstva).
Text, foto: N. Slobodová
Čriepky z palubovky. 60 rokov hádzanej v Malackách
Malacká hádzaná oslávila vlani 60 rokov. Keďže športová šesťdesiatka nie je úplne každodennou…
Úspechy kulturistov na majstrovstvách SR
Na majstrovstvách Slovenska v klasickom tlaku na lavičke mal svoje zastúpenie aj Kulturistický…