20. 4. 2011
Daniel Lipšic po 60 dňoch v Malackách

Minister vnútra Daniel Lipšic sa po 60 dňoch vrátil do Malaciek na Družstevnú ulicu, aby skontroloval riešenie problémového spolunažívania rómskych rodín s okolím. Bez účasti médií navštívil jedných i druhých priamych susedov, ale aj rómsku rodinu, a vypočul si ich hodnotenie situácie.

V krátkom brífingu minister Lipšic zhodnotil, že z jeho pohľadu sa polícia snaží a vyvíja úsilie na zlepšenie situácie, čo potvrdili všetci zúčastnení. Skonštatoval, že poklesla majetková trestná činnosť, ale pretrvávajú výtržnosti. Opatrením, ktoré minister Lipšic mieni na upokojenie situácie využiť, je inštalácia kamery, ktorá by nepretržite snímala vonkajšie prostredie, v ktorom sa Rómovia a ich susedia pohybujú. Podľa jeho slov to nie je v rozpore s právom na ochranu súkromia, keďže s inštaláciou všetci vrátane Rómov súhlasia.

„Spolu s políciou zvažujeme aj vyčlenenie prostriedkov na vytvorenie stálej policajnej hliadky, teda akéhosi pevného kontrolného bodu. Musí tu byť princíp nulovej tolerancie,“ povedal pre médiá Daniel Lipšic a uzavrel brífing konštatovaním, že jediným účinným a trvalým riešením situácie bude legálne zbúranie nelegálnej stavby.

Tatiana Búbelová

Ďalšie
Mestská polícia
Práca
Oznamy
3. 2. 2023
Mestská polícia Malacky prijme príslušníka

Mesto Malacky vyhlasuje prijímacie konanie na obsadenie miesta – príslušník Mestskej polície…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok