20. 4. 2011
Daniel Lipšic po 60 dňoch v Malackách

Minister vnútra Daniel Lipšic sa po 60 dňoch vrátil do Malaciek na Družstevnú ulicu, aby skontroloval riešenie problémového spolunažívania rómskych rodín s okolím. Bez účasti médií navštívil jedných i druhých priamych susedov, ale aj rómsku rodinu, a vypočul si ich hodnotenie situácie.

V krátkom brífingu minister Lipšic zhodnotil, že z jeho pohľadu sa polícia snaží a vyvíja úsilie na zlepšenie situácie, čo potvrdili všetci zúčastnení. Skonštatoval, že poklesla majetková trestná činnosť, ale pretrvávajú výtržnosti. Opatrením, ktoré minister Lipšic mieni na upokojenie situácie využiť, je inštalácia kamery, ktorá by nepretržite snímala vonkajšie prostredie, v ktorom sa Rómovia a ich susedia pohybujú. Podľa jeho slov to nie je v rozpore s právom na ochranu súkromia, keďže s inštaláciou všetci vrátane Rómov súhlasia.

„Spolu s políciou zvažujeme aj vyčlenenie prostriedkov na vytvorenie stálej policajnej hliadky, teda akéhosi pevného kontrolného bodu. Musí tu byť princíp nulovej tolerancie,“ povedal pre médiá Daniel Lipšic a uzavrel brífing konštatovaním, že jediným účinným a trvalým riešením situácie bude legálne zbúranie nelegálnej stavby.

Tatiana Búbelová

Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok