4. 12. 2013
Ďalší úder pod pás pre futbalistov Žolíka

Nedávno sme vás informovali o tom, že futbalistom ŠK Žolík niekto vykradol bufet a potom aj šatne. Zmizli dresy, kopačky, lopty a iné pomôcky na tréningy. Teraz prišiel ďalší takýto útok primitívneho charakteru. Niekto polial trávu ihriska neznámou látkou a zostala tam len  spálená tráva. Toto sa už dá označiť ako atak na chod tohto klubu, a to atak doslova na objednávku. Zrejme niekomu tento klub leží v žalúdku, vadia mu úspechy, nárast záujmu detí hrať v tomto klube a popularita klubu v meste. Inak si to neviem vysvetliť.

ŠK Žolík sústreďuje viac ako stovku detí od prípraviek až po dorast. Sú začlenené do súťaží BFZ, zúčastňujú sa turnajov a to celkom úspešne na to, v akých podmienkach trénujú v porovnaní napríklad so Senicou, Skalicou, Myjavou. Tam absolvovali v posledných týždňoch prípravné zápasy a neverili vlastným očiam, na akých ihriskách hrajú. Dá sa povedať, že tam šport a podmienky preň doslova kvitnú. No napriek ťažším podmienkam u nás si tieto deti za pomoci rodičov, niekoľko malých sponzorov a darovaniu 2% z daní vybudovali futbalové ihrisko. Bolo otvorené v máji tohto roku z bývalého škvarového ihriska, ktoré bolo už niekoľko rokov nevyužité a pripomínalo skôr smetisko. Z neho vybudovali trávnatú plochu s trinástimi zavlažovacími dýzami a samostatným zavlažovaním, čo stálo nemalé finančné prostriedky a aj odhodlanie v dnešnej dobe niečo také robiť bez veľkého sponzora, ktorý sa v Malackách nenašiel.

Je smutné, že v takýchto ťažkých podmienkach musíme riešiť ešte aj primitívne útoky.
Financie, ktoré musíme použiť na nápravu následkov týchto útokov, mohli byť využité na rozvoj futbalu. Na záver iba odkaz pre “zhubný nádor športu“ :  ak si myslí, že ŠK Žolík na základe týchto útokov skonči s futbalom, je  na veľkom  omyle. My s futbalom len začíname! To, kto je tento “parazit futbalu“ v Malackách, nechám na uvážení každého, kto sa v tomto prostredí pohybuje. Určite to nie je človek, ktorému záleží na zdravom futbale a pravdepodobne to nebude ani Malačan. 

– text: A.H., ŠK Žolík, foto: S. Osuský – 

Ďalšie
Spoločnosť
Kultúra
Podujatia
7. 12. 2023
Benefičný koncert Vstúpte pohladil dušu

Nezisková organizácia Vstúpte, ktorá sa venuje ľuďom s mentálnym postihnutím v našom meste,…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
7. 12. 2023
Máme dve klziská

Kzime neodmysliteľne patrí aj korčuľovanie. Tento rok máme vmeste dve klziská – jedno tradičné…

Zobraziť celý článok