13. 8. 2012
Cyklomost do Rakúska je sprejazdnený, konal sa tam piknik

Cyklomost ponad Moravu v Devínskej Novej Vsi síce oficiálne otvoria až v septembri, sprejazdnený však bol 11. augusta. V ten deň sa tam zároveň konal prvý zo série piknikov Piknik&Bike. Ide o jedinečný projekt, ktorý organizuje Bratislavská župa pre obyvateľov hlavného mesta a regiónu. Jeho cieľom je prepojenie cyklistiky s aktívnym relaxom v prírode prostredníctvom piknikového podujatia. “Akcia v sebe spája zdravý životný štýl s aktívnym relaxom v prírode. Projektom Piknik&Bike chceme podporovať aktívny rozvoj cyklistiky,” povedal predseda BSK Pavol Frešo.

Zámerom projektu je vytvoriť pravidelne sa opakujúce piknikové podujatie v mesiacoch apríl – október v území bratislavského kraja, ktorých cieľom je propagácia cyklotrás. Miesta podujatia sú podmienené blízkosťou cyklistickej trasy a ľahkou dostupnosťou aj pre necyklistov.

Počas prvého cyklopikniku pri novom cyklomoste v Devínskej Novej Vsi bol pre cyklistov pripravený nielen piknik, ale aj kultúrny program a program pre deti. Tento rok je pripravený ešte jeden piknik – vo Vysokej pri Morave. 

Projekt Piknik&Bike sa nesie v dvoch rovinách. Prvou je kompletný servis, tzn. zapožičanie piknikového koša (naplnený jedlom pre 4 osoby a nápojmi), deky, zabezpečenie obsluhy, program pre deti, profesionálny fotograf a súťaž. Tou druhou rovinou je kvalitná sezónna gastronómia, teda grilované špeciality a ryby (pripravené na skutočnom grile), zeleninové šaláty, ovocie, domáce limonády a čerstvé ovocné šťavy. „Podobne ako Župná jeseň, budeme vytvárať tradíciu toho, že ľudia si zvyknú chodiť aj s celými rodinami nielen za športom ale aj za istým druhom rekreácie,” dodal župan Pavol Frešo.

Bratislavský samosprávny kraj má v rámci svojej územnej pôsobnosti 40 cyklotrás s celkovou dĺžkou 683 km. Najvýznamnejšie sú medzinárodné cyklotrasy (Moravská, Dunajská cyklotrasa), ktoré ponúkajú nielen obyvateľom kraja, ale aj zahraničným turistom, využiť možnosti cyklistiky a spoznávať zároveň krásy regiónu „z bicykla”.

– BSK –

Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok