13. 8. 2012
Cyklomost do Rakúska je sprejazdnený, konal sa tam piknik

Cyklomost ponad Moravu v Devínskej Novej Vsi síce oficiálne otvoria až v septembri, sprejazdnený však bol 11. augusta. V ten deň sa tam zároveň konal prvý zo série piknikov Piknik&Bike. Ide o jedinečný projekt, ktorý organizuje Bratislavská župa pre obyvateľov hlavného mesta a regiónu. Jeho cieľom je prepojenie cyklistiky s aktívnym relaxom v prírode prostredníctvom piknikového podujatia. “Akcia v sebe spája zdravý životný štýl s aktívnym relaxom v prírode. Projektom Piknik&Bike chceme podporovať aktívny rozvoj cyklistiky,” povedal predseda BSK Pavol Frešo.

Zámerom projektu je vytvoriť pravidelne sa opakujúce piknikové podujatie v mesiacoch apríl – október v území bratislavského kraja, ktorých cieľom je propagácia cyklotrás. Miesta podujatia sú podmienené blízkosťou cyklistickej trasy a ľahkou dostupnosťou aj pre necyklistov.

Počas prvého cyklopikniku pri novom cyklomoste v Devínskej Novej Vsi bol pre cyklistov pripravený nielen piknik, ale aj kultúrny program a program pre deti. Tento rok je pripravený ešte jeden piknik – vo Vysokej pri Morave. 

Projekt Piknik&Bike sa nesie v dvoch rovinách. Prvou je kompletný servis, tzn. zapožičanie piknikového koša (naplnený jedlom pre 4 osoby a nápojmi), deky, zabezpečenie obsluhy, program pre deti, profesionálny fotograf a súťaž. Tou druhou rovinou je kvalitná sezónna gastronómia, teda grilované špeciality a ryby (pripravené na skutočnom grile), zeleninové šaláty, ovocie, domáce limonády a čerstvé ovocné šťavy. „Podobne ako Župná jeseň, budeme vytvárať tradíciu toho, že ľudia si zvyknú chodiť aj s celými rodinami nielen za športom ale aj za istým druhom rekreácie,” dodal župan Pavol Frešo.

Bratislavský samosprávny kraj má v rámci svojej územnej pôsobnosti 40 cyklotrás s celkovou dĺžkou 683 km. Najvýznamnejšie sú medzinárodné cyklotrasy (Moravská, Dunajská cyklotrasa), ktoré ponúkajú nielen obyvateľom kraja, ale aj zahraničným turistom, využiť možnosti cyklistiky a spoznávať zároveň krásy regiónu „z bicykla”.

– BSK –

Ďalšie
Šport
7. 6. 2023
Sára Bilkovičová opäť výborne

Cyklistka Sára Bilkovičová dosahuje pekné výsledky aj tento rok. V máji absolvovala dvoje preteky …

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
Celomestské podujatia
Kultúra
7. 6. 2023
Deň detskej radosti plný zábavy. Ťahákom bol Miro Jaroš

Detský smiech, radosť vočiach aj vtvárach, pohladenie duše vďaka vystúpeniam talentovaných umelcov…

Zobraziť celý článok