8. 6. 2017
Cyklomaratón Memoriál Petra Patscha

Na dobrého priateľa si každý rád spomenie: niekto na cintoríne, iný pri tom, čo ho charakterizovalo. To je aj jeden z dôvodov zorganizovania už 7. ročníka Memoriálu Petra Patscha – Malačana a legendárneho cykloturistu, ktorý v roku 2002 za 176 dní dorazil až do Japonska. Osudnou sa mu stala 13. cykloexpedícia do Egypta v roku 2010, kde sa ťažko zranil pri dopravnej nehode a na jej následky po piatich mesiacoch zomrel.
S jeho mottom Sila cykloturistu je v hlave si sadlo na bicykle 12 účastníkov, aby zdolali trasu okolo bratislavského kraja (Malacky, Gajary, Závod, Studienka, Plavecký Mikuláš, Budmerice, Senec, Hamuliakovo, Bratislava, Záhorská Ves, Malacky) v dĺžke 210 km do 13,5 hodiny. Všetkým sa to podarilo, aj keď niektorých zdržala horúčava a silný protivietor.
Pri dobrej večeri sa rýchlo zabúda na ubolené telo. Poteší pamätné tričko aj maličkosť z účastníckej tomboly. Prevládne spokojnosť z výkonu, spolupatričnosti a z poznania vlastných limitov. Preto boli aj úprimné posledné želania: tak zasa o rok, priatelia bicykla.
Podujatie sa uskutočnilo s podporou mesta Malacky.

Text a foto: M. Merc

Ďalšie
Spoločnosť
30. 11. 2023
Nový podcast MALACKY NAHLAS - prvý diel

Milí Malačania, začíname s novým podcastom MALACKY NAHLAS. Budeme sa v ňom venovať dôležitým a…

Zobraziť celý článok
Doprava
Rozvoj
29. 11. 2023
Rekonštrukcia Ulice Martina Benku bude pokračovať na jar

Bratislavská vodárenská spoločnosť už skončila kompletnú rekonštrukciu vodovodu a kanalizácie na…

Zobraziť celý článok