8. 6. 2017
Cyklomaratón Memoriál Petra Patscha

Na dobrého priateľa si každý rád spomenie: niekto na cintoríne, iný pri tom, čo ho charakterizovalo. To je aj jeden z dôvodov zorganizovania už 7. ročníka Memoriálu Petra Patscha – Malačana a legendárneho cykloturistu, ktorý v roku 2002 za 176 dní dorazil až do Japonska. Osudnou sa mu stala 13. cykloexpedícia do Egypta v roku 2010, kde sa ťažko zranil pri dopravnej nehode a na jej následky po piatich mesiacoch zomrel.
S jeho mottom Sila cykloturistu je v hlave si sadlo na bicykle 12 účastníkov, aby zdolali trasu okolo bratislavského kraja (Malacky, Gajary, Závod, Studienka, Plavecký Mikuláš, Budmerice, Senec, Hamuliakovo, Bratislava, Záhorská Ves, Malacky) v dĺžke 210 km do 13,5 hodiny. Všetkým sa to podarilo, aj keď niektorých zdržala horúčava a silný protivietor.
Pri dobrej večeri sa rýchlo zabúda na ubolené telo. Poteší pamätné tričko aj maličkosť z účastníckej tomboly. Prevládne spokojnosť z výkonu, spolupatričnosti a z poznania vlastných limitov. Preto boli aj úprimné posledné želania: tak zasa o rok, priatelia bicykla.
Podujatie sa uskutočnilo s podporou mesta Malacky.

Text a foto: M. Merc

Ďalšie
Práca
Oznamy
22. 7. 2024
Okresný súd Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste

Okresný súd Malacky informuje o voľnom štátnozamestnaneckom mieste v dočasnej štátnej službe vo…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok