4. 5. 2015
Cyklomaratón Memoriál Petra Patscha

Už po piaty raz organizuje občianske združenie ZENIT SK v spolupráci s SCK Záhorák Malacky a s podporou mesta Malacky a Bratislavského samosprávneho kraja cyklomaratón venovaný pamiatke Petra Patscha.

Podmienky sú rovnaké ako po minulé roky. Účastníci by mali zdolať trasu kopírujúcu hranicu Bratislavského kraja v dĺžke približne 220 km za 13,5 hodiny. 

Trasa:
1. etapa z Malaciek smerom na Gajary, Malé Leváre, Závod, Studienka, Plavecký Mikuláš, Sološnica
2. etapa – prechod cez Malé Karpaty do Dolan, na Budmerice, Senec, Hamuliakovo,
3. etapa – po dunajskej hrádzi do  Bratislavy a ďalej na  Devín, Záhorskú Ves a Malacky  

V rámci podujatia sa nehodnotia dosiahnuté časy, ale dojazd. Kto príde do cieľa, ktorý bude pred športovou halou Malina, získa symbolický nárok na chutnú večeru. Musí však doraziť do 20.30 h. „Kto stihne odovzdať  účastnícku kartu do 21.30 h, určite vyhrá peknú cenu v účastníckej tombole,“ prezrádzajú organizátori.

Pre poskytnutie mentálnej či technickej  podpory v čase núdze sa väčšinou jazdí v skupinách. Pre prípad vážnejších zdravotných či technických problémov je pripravené sprievodné vozidlo. Stretnutie účastníkov je naplánované na sobotu 23. mája o 6.30 h pred športovou halou Malina. Štart 5. ročníka Memoriálu Petra Patscha je o 7.00 h.

„Cyklomaratón je nielen o testovaní vlastnej kondície a vôle, má aj  poznávací rozmer. Trasa vedie  rôznymi oblasťami regiónu – záhorácke bory i roviny, kopce či doliny Malých Karpát, brehy riek Dunaja, Moravy, zaujímavé mestá a dediny,“ hovorí jeden z organizátorov Milan Merc.

Prihlásiť sa môžete na t. č. 0905 389 268 alebo mercmila@stonline.sk


Text: R. Vacula, foto: SCK

Ďalšie
Spoločnosť
30. 11. 2023
Nový podcast MALACKY NAHLAS - prvý diel

Milí Malačania, začíname s novým podcastom MALACKY NAHLAS. Budeme sa v ňom venovať dôležitým a…

Zobraziť celý článok
Doprava
Rozvoj
29. 11. 2023
Rekonštrukcia Ulice Martina Benku bude pokračovať na jar

Bratislavská vodárenská spoločnosť už skončila kompletnú rekonštrukciu vodovodu a kanalizácie na…

Zobraziť celý článok