16. 4. 2015
Cyklistický Župný pohár sa začne už túto sobotu
Séria cyklistických podujatí Škoda Bike Open Tour sa začne už túto sobotu Svätojurským MTB maratónom, ktorý je aj súčasťou Župného pohára 2015. Destinačným partnerom podujatia je opäť Bratislavský samosprávny kraj a Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism, ktorá bude mať na každom podujatí  Župného pohára pripravený aj infostánok.

„Bratislavská župa dlhodobo podporuje rozvoj cyklistiky v regióne. A to nielen cykloturistiky, ale aj denného používania bicyklov. Robíme všetko pre podporu cykloinfraštruktúry, ktorá, keby bola konečne funkčná a cyklotrasy logicky pospájané, by odľahčila preplnené cesty,“ vyjadril sa po tlačovej konferencii župan Pavol Frešo.

Škoda Bike Open Tour otvorí svoj tohtoročný maratón cyklistických podujatí už túto sobotu o 10:00 h Svätojurským MTB maratónom. Aj nad 9. ročníkom tohto vytrvalostného preteku horských bicyklov v oblasti Malých Karpát prevzal záštitu predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo. Svätojurský MTB maratón je súčasťou Župného pohára 2015, ktorého destinačným partnerom je nielen Bratislavský samosprávny kraj, ale aj Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism. Tá bude mať na každej zastávke Župného pohára svoj infostánok.

Bratislavský samosprávny kraj je so svojou rozlohou 2 053 km2 najmenším krajom Slovenskej republiky, no napriek tomu je na území regiónu až 40 rôznorodých cyklotrás s celkovou dĺžkou okolo 800 km. Tieto cyklotrasy spájajú najvýznamnejšie uzly s Rakúskom, Maďarskom, ale aj smer z Českej republiky. Cez Bratislavský kraj vedú aj dve európske cyklotrasy. Prvou je EuroVelo 6, ktorá spája Atlantik a Čierne more v celkovej dĺžke 3 653 kilometrov. Druhou cyklotrasou je EuroVelo 13, ktorá mapuje železnú oponu a z celkovo 10 400 km ide Slovenskom 87. Záhorím prechádzajú aj 3 národné cyklotrasy, Malokarpatská, Záhorácka a Moravská cyklomagistrála.

V roku 2012 bol dokončený Cyklomost Slobody, ktorý spája Devínsku Novú Ves a cyklotrasy na Slovensku so Schlosshofom a cyklotrasami v Rakúsku. Bratislavský samosprávny kraj naďalej pokračuje v rokovaniach so zástupcami Dolného Rakúska o pokračovaní myšlienky spájania dvoch národov cyklolávkami. Tie by mali slúžiť najmä cyklodoprave, čím by sa podporilo nielen cestovanie za prácou či za službami, ale aj cestovný ruch. Ďalšie cyklolávky by mali pribudnúť na území medzi Vysokou pri Morave a Malými Levármi.

-bsk-
Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok