28. 1. 2019
Cvečko úspešne odštartovalo karnevalovú sezónu
Hrdinovia, kovboji, princezné, zvieratká či čarodejníci… Ide o náhodné slová? Ale kdeže! To sa len začal Cvečko karneval! Centrum voľného času Malacky už tradične zorganizovalo pre malých i veľkých popoludnie nabité zábavou, hudbou a tancom.
25. január bol dňom, keď každé dieťa mohlo byť tým, v čo tajne dúfa. Po vstupe do Spoločenského domu tak azda všetky ratolesti pohltila mocná sila fantázie, ktorá im dovolila premeniť sa na ich vysnívané bytosti. Tancovačka sa mohla oficiálne začať.
 
Programom sprevádzal Šašo Jašo, ktorý si k sebe prizval hosťa – speváčku MIU. Netrvalo dlho a deti okúzlené jej spevom sa na parkete vykrúcali jedna radosť. Dokonca ani rodičia nezostali sedieť v kúte a pri jednej z piesní pre ne vytvorili obrovskú zlatú bránu. Nechýbali ani rôzne súťaže či občerstvenie v podobe nápojov a sladkých šišikoláčikov. Po celý čas si deti pozorne všímala aj porota, ktorá mala za úlohu vybrať tie najoriginálnejšie masky, čo bola rozhodne ťažká úloha. Pre mnohých bolo veľkým prekvapením predstavenie Cvečko hymny. S príchodom riaditeľky CVČ Malacky Alžbety Šurinovej nastal moment vyhlásenia tých najoriginálnejších masiek. Medzi ne sa tento ročník zaradili Snehulienka a traja trpaslíci, Shrek, autíčko, nevesta, jednorožec, Kráľovná sŕdc, upírka a ľudová tanečnica. Na záver nesmela chýbať dlho očakávaná tombola s množstvom zaujímavých cien, ktoré nejednému dieťaťu vyčarovali radosť v tvári.

K. Kittnerová, foto: Ľ. Pilzová 
Ďalšie
Spoločnosť
História
12. 4. 2024
Boli sme sa pozrieť na Enigmu z Malaciek

20. marca sa vBrne začala výstava, ktorej hlavnou hviezdou je stroj Enigma, pochádzajúci zleteckej…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Životné prostredie
12. 4. 2024
Na Mierovom námestí vyrastie prvá mestská lúka

Menej prachu, znižovanie teploty, zadržiavanie vlhkosti priamo na mieste amestské lúky ako…

Zobraziť celý článok