5. 12. 2012
ČSFA Malacky U8 vyhralo medzinárodný turnaj v Korni
ČSFA Malacky U8 vyhralo medzinárodný turnaj v Korni pred SK Sigma Olomouc a MŠK Žilina.
Cez víkend 1 – 2.12.2012 sa konal v Korni v prekrásnej hale z umelou trávou medzinárodný turnaj kategórií U8, U9, U10, U11 .( turnaja sa zúčastnili kluby –  AC Sparta Praha, MŠK Žilina , SK Sigma Olomouc, FC Vítkovice, FC Zlín, ŠK Slovan Bratislava, FK Senica, FAMT Prešov, FK Dubnica Nad Váhom, MFK Frídek Místek, FC Spartak Trnava, MFK Ružomberok, FK Lokomotíva Trnava a ďalšie výborné mužstvá z Čiech a Slovenska).
                                                                                                                                                        Kategóriu U8 vyhrali deti z ČSFA Malacky. Chlapci zo záhoria vyhrali suverénne celý turnaj ( 14 mužstiev), keď bez straty bodu prešli až do finále, kde zdolali Sigmu Olomouc 2:1. V skupine postupne zdolali MŠK Žilina 3:1, Prešov 2:0, Frýdek Místek 3:0, FK Senica 2:1, MŠK Martin 3:1,Dubnicu nad Váhom 6:0. Na treťom mieste skončilo mužstvo MŠK Žilina. Chlapci z Malaciek hrali famózne a zaslúžene triumfovali na veľmi kvalitnom turnaji v Korni pri Žiline.

Najlepším strelcom turnaja sa stal Sinischa Kubovič z ČSFA Malacky ( 12 gólov). Najlepším hráčom za mužstvo Malaciek bol Danko Danihel. V kategórii U9 skončili Malačania na 12. mieste a v kategórii U10 na 8. mieste. Najlepším brankárom z ČSFA bol Martin Žáček – U9 a hráč Samuel Záhumenský hráčmi z ČSFA U10 bol Jozef Halcin a David Vrabček. Tréneri: Vladimír Žáček, Asistenti: Marek Danihel, Mojmír,  Vedúca: Bohunka Žáčková
„Všetky mužstvá predviedli výkon plný presingu a častého zakončenia. Za bojovnosť, nasadenie a kus futbalového umenia sme si úspech zaslúžili, je to odraz nášho tréningového procesu. Úspech je to veľký pre nás ako akadémiu ČSFA ale aj pre naše mesto Malacky“. Ján Kubovič – prezident ČSFA

Úspech U8 nebol náhodný nakoľko minulý týždeň chlapci z ČSFAMalacky U8 vyhrali bez straty bodu turnaj v Gbeloch. Postupne porazili MFK Skalicu 3:0, Domino 4:0, Gbely 6:0, AS Trenčín 3:1, ŠTK Šamorín 2:0. Najlepším hráčom ČSFA bol Teo Palka a Matej Višváder a najlepším strelcom turnaja sa stal Sinischa Kubovič – ČSFA Malacky – (9 gólov).

Tréner: Teo Pálka; Vedúci: Robert Višváder

ČSFA na turnajoch reprezentovali: Sinischa Kubovič, Danko Danihel, Jozef Halcin, Samuel Záhumenský, David Vrabček, Martin Žáček, Danica Danihelová, Matej Višváder, Samuel Kubinec, Dominik Jurkovič, Alex Klimčík, Juraj Bača, Arsim Rizvani, Mojmír Rozbora, Teo Palka, Adam Krajčír, Ondrej Zachar, Adrián Puškáč,

Veronika Provazníková
Ďalšie
Šport
26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…