27. 9. 2012
Čo so zrazenými zvieratami na cestách?
Vo štvrtok 27. 9. ráno už konečne nebola na okraji cesty pred Okresným súdom zrazená mačka. Ležala tam však niekoľko dní, ak dobre rátam, tak štyri. Nepríjemné to bolo pre milovníkov domácich miláčikov aj pre ľudí so slabším žalúdkom. V súčasných teplých dňoch mohla byť navyše hygienickým rizikom. Zisťovali sme, kto je za odstránenie zrazených zvierat z ciest zodpovedný a či existujú z hygienických dôvodov aj nejaké lehoty.

„Prekvapuje ma, že mačka tam ležala tak dlho,“ povedala pracovníčka referátu životného prostredia MsÚ Malacky J. Ježková a spresnila, že túto problematiku rieši VZN č. 3/2012, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov v meste Malacky. „Podľa neho každé uhynuté zviera, ktoré sa nachádza na verejnom priestranstve, musí byť odpratané bez zbytočného odkladu. Prax je taká, že obyvatelia nahlasujú výskyt uhynutých zvierat buď na MsP, alebo k nám na referát životného prostredia (tel. č.: 034/79 66 181), “ dodala.

Mesto má na tento účel uzatvorenú zmluvu s veterinárom, ktorý zabezpečuje likvidáciu kadáverov (uhynutých zvierat) nájdených na verejnom priestranstve. V súvislosti s konkrétnym prípadom uhynutej mačky apelujeme na väčšiu všímavosť, záujem a spoluprácu ľudí pri nahlasovaní uhynutých zvierat. „Rovnako ako mestský úrad aj MsP má kontakt na zmluvne zaviazaného veterinára, ktorý sa postará o likvidáciu mŕtveho zvieraťa,“ ubezpečuje J. Ježková.

-mija/-tabu-      
Ďalšie
Šport
5. 6. 2023
Boris Bojanovský je tretíkrát majstrom SR 

Basketbalová extraliga má za sebou sezónu 2022/2023. Siedmy finálový zápas v pondelok 29. mája…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
1. 6. 2023
Verejnosť proti humanitárnemu centru

Na rokovanie mestského zastupiteľstva 30. mája prišli obyvatelia mesta vo vyššom počte než obvykle…

Zobraziť celý článok