27. 8. 2014
Čo sa deje v Malackách počas víkendu?

Posledný augustový víkend môže stáť naozaj zato. Dva sviatky nám zaručujú štyri dni voľna, ktoré sa dajú využiť všakovako.

V Malackách sa v piatok 29. 8. uskutočnia 10. majstrovstvá vo varení gulášu. Na Sasinkovej ulici to teda bude rozvoniavať. Organizátorom podujatia je Caffe 23.

V nedeľu 31. 8. nebude, tak ako počas celého leta, chýbať Rozprávkovo-hudobné popoludnie. Tvorivá dielnička od 16-tej, divadielko o 17-tej a koncert o 18-tej. Tento raz pôjde o predstavenie Divadla Dunajka Dúhová plavba a o koncert skupiny Wooders.
V prípade dobrého počasia sa v nedeľu uskutočnia letné prechádzky Zámockým parkom so sprievodcom. Príjemná prechádzka po dobrom nedeľnom obede padne iste každému vhod. Preto neváhajte a pridajte sa. Stretneme sa o 14.00 h pred Malackým kaštieľom. Dozviete sa, ako vyzeral Zámocký park v minulosti, ako a na čo ho využívali Pálfiovci, aká je história kaplnky, ktorá sa nachádza v útrobách Zámockého parku, ale tiež aké vzácne dreviny tu rastú.

Nedeľa bude aj v znamení Cestných pretekov historických motocyklov – Memoriálu A. Gašpara. V Malackách sa predvedie vyše 90 prihlásených licencovaných pretekárov zo Slovenska, Česka, Rakúska a oproti vlaňajšku pribudnú aj športovci z Maďarska a Slovinska. Do kategórií sú zaradení podľa kubatúry a roku výroby motorky. Najstarší kúsok, ktorý bude absolvovať povinných deväť kôl malackého okruhu, pochádza z roku 1934 – teda má už 80 rokov! Malacký okruh je pre jazdcov dôležitý a na umiestnení naozaj záleží, pretože víťazom všetkých kategórií sa body zarátavajú do klasifikácie na majstrovstvá Slovenska.
Začiatok je naplánovaný na 14.00 h. Viac nájdete tu.

-naty-

Ďalšie
Cestovný ruch
22. 5. 2024
TIK je na novom mieste

Turisticko – informačná kancelária mesta už sídli na novej adrese: v pavilóne na Námestí u…

Zobraziť celý článok
Šport
22. 5. 2024
Futbalisti zobrali bod lídrovi

A-tím Žolíka získal zvýjazdu do Zvolena sympatický bod, keď proti priebežnému lídrovi tabuľky…

Zobraziť celý článok