28. 1. 2022
Čo nového vo verejnom priestore?
Pri prechádzkach mestom na prelome rokov 2021 a 2022 sme si všímali novinky v uliciach mesta. Týkajú sa verejnej zelene i detského ihriska. 

Detské ihrisko na Záhoráckej 
Staré a nevyhovujúce detské ihrisko na Záhoráckej ulici v blízkosti vchodov 85-91 je už minulosťou. Zmizli betónové kocky, staré kovové konštrukcie i znečistené pieskovisko. Keďže hracie prvky a povrch už nespĺňali bezpečnostné normy, ihrisko bolo zaradené medzi tie, kde vyrastú nové prvky. Tento priestor je stále určený pre detské ihrisko a na iné účely nebude využívaný.

Orez stromov
Na základe podnetov obyvateľov bol vykonaný orez stromov na Mierovom námestí, na Veľkomoravskej či na Ferdiša Kostku. Orez drevín bol vopred konzultovaný s arboristom. Ďalšie zásahy sú plánované na oboch cintorínoch, na Ulici 1. mája, pri dolnom kostole a v skateparku. 

Duna v Záhoráckom lesíku 
Symbolický záhorácky lesík na trojuholníku pri odbočke z nadjazdu, pozostávajúci z desiatich borovíc, je už kompletný. Medzi stromami pribudol náznak pieskovej duny ako ďalšieho symbolu prírody Záhoria. Ide o projekt Park Sasinkova, ktorý finančne podporil Bratislavský samosprávny kraj. Blízku križovatku so Sasinkovou čaká rekonštrukcia a po nej podľa potreby ešte v priestore pribudne tráva a kvety.

Text: J. Bačová, Ľ. Pilzová, foto: S. Osuský, PROarbor, s. r. o., J. Hargaš

Ďalšie
Šport
Voľný čas
26. 2. 2024
Skvelý úvod Záhorákov v Modre základom ďalšieho víťazstva

Hádzanárom klubu HC Záhoráci Stupava/Malacky vyšiel skvele úvod stretnutia v Modre (23. februára),…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
23. 2. 2024
Pozývame vás venčiť psíkov

            Strávte víkendové doobedia so psíkmi a oni vám darujú veľa lásky. Venčenie…

Zobraziť celý článok