10. 11. 2023
Čo nového vo svete hádzanej?

Z hádzanárskeho sveta k nám prichádzajú dobré správy. Mužskému áčku sa darí v extralige, svojich zástupcov máme v juniorských reprezentáciách Slovenska, starí páni Malaciek vyhrali tradičný turnaj veteránov, darí sa aj tímom v mladších vekových kategóriách.

V extralige víťazne

            Muži HC Záhoráci Stupava/Malacky po výhre v Martine dokázali naplno bodovať aj na domácej palubovke v Stupave so Slovanom Modra. Po deviatich kolách Niké Handball extraligy majú z ôsmich duelov na svojom konte už 11 bodov, čo je o bod viac, ako dokázali získať za celú základnú časť v uplynulej sezóne. Priebežne sú na skvelej 4. priečke tabuľky.

            Najbližšie sa áčko Záhorákov predstaví u vicemajstra v Prešove v nedeľu 12. novembra o 13.00 h.

HC Záhoráci Stupava/Malacky – Slovan Modra 37:32 (16:16)

Zostava a góly HC Záhoráci Stupava/Malacky: Rybár, Maslić – Frýbert, T. Baláž, Burnazović 3, Valachovič 1, Vasović 4/1, Tóth, Žunić 3, Kovács 8, Konečný 5, Prevaj 1, Kurka 3, Blašković 4, Grich 4, T. Ferenčík 1, tréner Bojan Ćirić, vedúci mužstva Branko Grich.

            Darí sa aj Záhorákom B, ktorí hrajú I. ligu a sú na čele prvoligovej tabuľky. Ďalší prvoligista z Malaciek, Štart pre naše deti, je na 9. mieste.

Záhorie v reprezentáciách SR

            Do reprezentácie SR kadetiek dostala pozvánku naša hráčka Martina Bačová. Srdečne jej blahoželáme. Pripojila sa tak k záhoráckej enkláve v kadetskej reprezentácii, kam patria brankárka, odchovankyňa Rohožníka Karolína  Šperglová a sestry Natália a Lucia Labudové (všetky HC Tatran Stupava).

            Do kádra juniorskej reprezentácie SR patria hráčky TJ Strojár Malacky Natália Tomaškovičová a Laura Walterová. Okrem nich tam má Záhorie zastúpenie aj v troch hráčkach HC Tatran Stupava, Kristíne Karkušovej, Sarah Kujanovej a Nine Palušovej.

            Tím Záhoráci Stupava/Malacky má svojich zástupcov v reprezentácii predkadetov: Martin Červenka, a Dominik Marek – ten je zároveň aj reprezentantom v kategórii kadetov.  Odchovanec Stupavy Richard Stovíček, aktuálne hráč nemeckého THW Kiel, je takisto kadetským reprezentantom.

            Do juniorskej reprezentácie dostali pozvánku hráči Záhorákov Stupava/Malacky Marek Tóth, Jakub Jánoš a Gabriel Török.

            Všetkým držíme palce!

Turnaj veteránov

            Hádzanári a hádzanárky z celého Slovenska sa nedávno zišli na tradičnom turnaji,  ktorý už má svoju dlhú históriu a napísal svoj 35. ročník. TURNAJ NA SLOVNAFTE je  špeciálnym podujatím pre hádzanárskych veteránov a veteránky.

            Na turnaj prišlo šesť mužských a osem ženských družstiev, ktoré sa na ihrisku stretli v boji o cenné trofeje a vytvorenie nezabudnuteľných hádzanárskych okamihov.

            V mužskej kategórii sa tím Malaciek ukázal v najlepšom svetle, zápasy vyhrával s výrazným náskokom a získal zaslúžené prvé miesto.

  1. Malacky
  2. Vajnory
  3. Masters Slovakia
  4. Pezinok
  5. Hlohovec
  6. Lehota pod Vtáčnikom

Text: -mb-, foto: Handball Malacky, Záhoráci Stupava/Malacky

INFORMÁCIE

www.handballmalacky.sk 

www.hczahoraci.sk

www.slovakhandball.sk

faceboookové profily:

  • Handball Malacky
  • Záhoráci Stupava/Malacky

Chlapci ročník narodenia 2011 a mladší sa ešte stále môžu prihlásiť do tímu mladších žiakov. Tešia sa na nich tréneri Robo Baláž a Igor Zunić. Kontaktné telefónne číslo: 0918 036 205.

Ďalšie
Šport
Podujatia
24. 6. 2024
Pozývame na Street Floorball Cup

Do Malaciek mieri jedinečný florbalový zážitok. Vsobotu 29. júna ožije areál ZŠ Dr. J. Dérera…

Zobraziť celý článok
Rozvoj
Cykloturistika
24. 6. 2024
Rozvoj cyklodopravy je naším spoločným cieľom

Podpora bezpečnej cyklodopravy bola hlavným cieľom cyklojazdy Malackami, ktorá sa konala vsobotu 8…

Zobraziť celý článok