21. 11. 2013
Čítajte nový Malacký hlas

Vo štvrtok 21. novembra vychádza nové číslo Malackého hlasu. Prinášame vám množstvo čerstvých informácií zo samosprávy, školstva, kultúry i športu.

Kanalizácia sa kolauduje, na Břeclavskej a 1. mája sa začala revitalizácia a zmluva o elektornizácii samosprávy je podpísaná. Venujeme sa aj téme premiestnenia Adventných Malaciek do centra mesta, rekonštrukcii školských toaliet v ZŠ Záhorácka i premiestňovaniu monitorovacej stanice, ktorá meria kvalitu ovzdušia. Nechýbajú ani informácie o troch nových uliciach, náhradnom osvetlení na Zámockej či o stretnutí k miestnym daniam a poplatkom. Noví poslanci, ktorých sme 9. novembra zvolili do VÚC, predstavujú svoje plány.

Gymnázium sv. F. Assiského sa pýši unikátnou knihou, ktorá putovala až do rúk pápeža. Úspechy však majú za sebou aj študenti zo štátneho gymnázia. Krátky film z ich tvorby sa bude premietať vo Viedni. Na strane 5 nájdete kompletný program Adventných Malaciek.

Predstavujeme vám aj lukostrelecký klub Sagittarius. Nechýba reportáž o oslavách 90. výročia skautingu v Malackách a vysvätení Červeného kríža. Informujeme vás aj o projekte Zóna bez peňazí, benefičnom koncerte s názvom Anjeli pre Emku či blížiacej sa Kvapke krvi.

V športe sa vraciame k jubilejnému 30. ročníku Malackej desiatky. Pripomíname blížiaci sa Memoriál A. Reisenauera. Malacký basketbal po rokoch ožíva a ľadová plocha v Zámockom parku sa už chystá. To všetko si prečítate v Malackom hlase č.20/2014.

Prajeme vám príjemné čítanie!

Elektornická verzia

-naty-

 

Ďalšie
Šport
23. 5. 2024
Atléti idú do celoštátneho finále Detskej P-T-S

Atletické preteky pre staršie amladšie žiactvo – Detská P-T-S – budú mať vpiatok 24. mája…

Zobraziť celý článok
Šport
23. 5. 2024
Boxer Niko Sivák má republikový bronz

Komárno, 204 boxerov z 51 oddielov zcelého Slovenska – to boli majstrovstvá Slovenska vboxe žiakov…

Zobraziť celý článok