Zeleň v meste je zazimovaná, lístie priebežne odhrabávané a po predsviatočnej údržbe cintorínov sa pracovníci oddelenia služieb MsÚ v Malackách venujú Zámockému parku. Aj náhodní návštevníci lesoparku počas týchto dní zaznamenali čulý ruch a zvýšený pohyb techniky zabezpečujúcej kosenie, zber a odvoz lístia. „Ide o poslednú údržbu parku pred zimou a čiastočne už aj o prípravu na Adventné Malacky,“ povedal F. Klíma z MsÚ.
„Minulý rok ma vyhnal sneh a znemožnil tak pozbierať všetko lístie napadané zo stromov,“ povedal pracovník, ktorý obsluhoval traktor s multifunkčným strojom Amazon. „Nebolo to dobre, lebo na jar bola tráva pod lístím zhnitá. Tento rok sme začali trochu skôr,“ vysvetlil. Do začiatku adventu sú ešte celé dva týždne a tak je dosť času pripraviť predvianočnú pohodu v obľúbenom lesoparku so všetkým, čo k tomuto obdobiu patrí – aj s upratovaním.
Text, foto: -tabu-
Prerušenie distribúcie elektriny v pondelok na Továrenskej
Západoslovenská distribučná, a.s. informuje, že dňa 29. júna (pondelok) bude na ulici Továrenská…
Športové hry malackej mládeže 2026
(55. ročník, máj 2026) Vrámci nášho tradičného podujatia si medzi sebou zmerali sily žiaci…