Poľovníci a priatelia poľovníckej organizácie Malačan Malacky vyzbierali nelegálny odpad v lokalite starého ovocného sadu za mestom smerom na Studienku. Dokončili tak plánovanú jarnú brigádu, ktorú museli odložiť pre opatrenia súvisiace s pandémiou koronavírusu.
Likvidácie nelegálnych skládok odpadu sú dôležité nielen preto, že do prírody jednoducho nepatria, ale dlhodobým rozkladom otravujú spodné vody i zver samotnú. Poľovníci a priatelia plánujú aj ďalšie brigády s nádejou, že vyčistené lokality zostanú čisté aj budúcnosti.
Poďakovanie patrí aj spoločnosti Tekos, ktorá bezplatne prevzala odpad na svoj zberný dvor.
Text a foto: M. Merc

Kuchyňa na Dérerke stále dýcha novotou
Končiaci sa školský rok znamená, že Základná škola Dr. J. Dérera má za pomaly sebou prvý rok…
Mestský úrad bude v pondelok 22. júna zatvorený
Mestský úrad Malacky oznamuje verejnosti, že v pondelok 22. júna 2026 bude mestský úrad zatvorený.…