Poľovníci a priatelia poľovníckej organizácie Malačan Malacky vyzbierali nelegálny odpad v lokalite starého ovocného sadu za mestom smerom na Studienku. Dokončili tak plánovanú jarnú brigádu, ktorú museli odložiť pre opatrenia súvisiace s pandémiou koronavírusu.
Likvidácie nelegálnych skládok odpadu sú dôležité nielen preto, že do prírody jednoducho nepatria, ale dlhodobým rozkladom otravujú spodné vody i zver samotnú. Poľovníci a priatelia plánujú aj ďalšie brigády s nádejou, že vyčistené lokality zostanú čisté aj budúcnosti.
Poďakovanie patrí aj spoločnosti Tekos, ktorá bezplatne prevzala odpad na svoj zberný dvor.
Text a foto: M. Merc

Prerušenie distribúcie elektriny v pondelok na Továrenskej
Západoslovenská distribučná, a.s. informuje, že dňa 29. júna (pondelok) bude na ulici Továrenská…
Športové hry malackej mládeže 2026
(55. ročník, máj 2026) Vrámci nášho tradičného podujatia si medzi sebou zmerali sily žiaci…