23. 5. 2011
Čiastočná rekonštrukcia KOCKY

V máji sa v Malackách na sídlisku Juh  čiastočne zrekonštruovalo basketbalové ihrisko.  Na asfaltovom ihrisku KOCKA pribudli štyri oceľové konštrukcie s basketbalovými košmi. Tento projekt, za ktorým stáli rodičia malých južanov, sa uskutočnil vďaka grantovému programu Šanca pre váš región Nadácie Orange, ktorá projekt podporila sumou 500 €. Vyššia bola podpora spoločnosti Holcim Slovensko, a. s., ktorá na projekt v Cene Holcim pre rozvoj regiónu Záhorie vyčlenila 1400 €.

Na náklady mesta boli osadené  oceľové konštrukcie, lavičky a odpadový kôš. Spoluúčasť mesta sa prejavila aj v prevoze konštrukcií od výrobcu, uskladnení cez zimu, viacnásobných ošetrujúcich náteroch a osadení a zabetónovaní na dohodnuté miesto. Príspevok mesta pre tento projekt predstavuje sumu 1700 €. Rodičia detí z Juhu medzi sebou na tento účel vyzberali 60 €. Odborný dohľad pri rekonštrukcii poskytla odborníčka z MsÚ  Mária Gajdárová.

V rekonštrukcii detského ihriska chce združenie rodičov pokračovať. „Budeme sa snažiť získať finančné zdroje na výmenu starého asfaltového povrchu za nový. Chceme osloviť poslancov za náš volebný obvod a hľadať podporu v MsÚ. Na tému detské ihriská a životné prostredie na sídlisku Juh chceme diskutovať pri pravidelných stretnutiach južanov,“ povedal koordinátor projektu R. Balaščík

Text, foto: T. Búbelová

 

 

Ďalšie
Šport
27. 9. 2023
Okolo ringu:  boxerský maratón

Pred pár dňami sa vDubnici nad Váhom konal 8-hodinový maratón II. Slovenskej ligy boxu (SLB). V…

Zobraziť celý článok
Služby
Oznamy
27. 9. 2023
Prerušenie dodávky pitnej vody na Martina Benku a Jána Hollého

Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) oznamuje, že počas pondelka 9. októbra 2023 musí prerušiť…

Zobraziť celý článok