23. 5. 2011
Čiastočná rekonštrukcia KOCKY

V máji sa v Malackách na sídlisku Juh  čiastočne zrekonštruovalo basketbalové ihrisko.  Na asfaltovom ihrisku KOCKA pribudli štyri oceľové konštrukcie s basketbalovými košmi. Tento projekt, za ktorým stáli rodičia malých južanov, sa uskutočnil vďaka grantovému programu Šanca pre váš región Nadácie Orange, ktorá projekt podporila sumou 500 €. Vyššia bola podpora spoločnosti Holcim Slovensko, a. s., ktorá na projekt v Cene Holcim pre rozvoj regiónu Záhorie vyčlenila 1400 €.

Na náklady mesta boli osadené  oceľové konštrukcie, lavičky a odpadový kôš. Spoluúčasť mesta sa prejavila aj v prevoze konštrukcií od výrobcu, uskladnení cez zimu, viacnásobných ošetrujúcich náteroch a osadení a zabetónovaní na dohodnuté miesto. Príspevok mesta pre tento projekt predstavuje sumu 1700 €. Rodičia detí z Juhu medzi sebou na tento účel vyzberali 60 €. Odborný dohľad pri rekonštrukcii poskytla odborníčka z MsÚ  Mária Gajdárová.

V rekonštrukcii detského ihriska chce združenie rodičov pokračovať. „Budeme sa snažiť získať finančné zdroje na výmenu starého asfaltového povrchu za nový. Chceme osloviť poslancov za náš volebný obvod a hľadať podporu v MsÚ. Na tému detské ihriská a životné prostredie na sídlisku Juh chceme diskutovať pri pravidelných stretnutiach južanov,“ povedal koordinátor projektu R. Balaščík

Text, foto: T. Búbelová

 

 

Ďalšie
Práca
Oznamy
17. 5. 2024
Voľné pracovné miesto na MsÚ: samostatný odborný referent územného plánovania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky s názvom: Samostatný…

Zobraziť celý článok
Školstvo
Práca
Oznamy
16. 5. 2024
Štyri voľné pracovné miesta v materskej škole

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01 Malacky, informuje o štyroch voľných pracovných miestach.…

Zobraziť celý článok