23. 5. 2011
Čiastočná rekonštrukcia KOCKY

V máji sa v Malackách na sídlisku Juh  čiastočne zrekonštruovalo basketbalové ihrisko.  Na asfaltovom ihrisku KOCKA pribudli štyri oceľové konštrukcie s basketbalovými košmi. Tento projekt, za ktorým stáli rodičia malých južanov, sa uskutočnil vďaka grantovému programu Šanca pre váš región Nadácie Orange, ktorá projekt podporila sumou 500 €. Vyššia bola podpora spoločnosti Holcim Slovensko, a. s., ktorá na projekt v Cene Holcim pre rozvoj regiónu Záhorie vyčlenila 1400 €.

Na náklady mesta boli osadené  oceľové konštrukcie, lavičky a odpadový kôš. Spoluúčasť mesta sa prejavila aj v prevoze konštrukcií od výrobcu, uskladnení cez zimu, viacnásobných ošetrujúcich náteroch a osadení a zabetónovaní na dohodnuté miesto. Príspevok mesta pre tento projekt predstavuje sumu 1700 €. Rodičia detí z Juhu medzi sebou na tento účel vyzberali 60 €. Odborný dohľad pri rekonštrukcii poskytla odborníčka z MsÚ  Mária Gajdárová.

V rekonštrukcii detského ihriska chce združenie rodičov pokračovať. „Budeme sa snažiť získať finančné zdroje na výmenu starého asfaltového povrchu za nový. Chceme osloviť poslancov za náš volebný obvod a hľadať podporu v MsÚ. Na tému detské ihriská a životné prostredie na sídlisku Juh chceme diskutovať pri pravidelných stretnutiach južanov,“ povedal koordinátor projektu R. Balaščík

Text, foto: T. Búbelová

 

 

Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
Kultúra
2. 2. 2023
Dlhoročná riaditeľka CVČ odchádza do dôchodku

Utorok 31. január bol posledným pracovným dňom pre dlhoročnú riaditeľku Centra voľného času v…

Zobraziť celý článok