24. 1. 2012
Chystá sa revitalizácia Troch dubov

Dobrou správou týchto dní je, že nadácia Ekopolis v rámci 6. ročníka svojho otvoreného grantového programu podporila projekt Revitalizácia lokality Tri duby a posunula ho spolu s ďalšími siedmimi projektmi Bratislavského kraja do druhého kola. Predkladateľom je Občianske združenie Dúhovka v spolupráci s Mestom Malacky po vydaní súhlasného stanoviska zo strany majiteľa pozemkov, ktorým sú Vojenské lesy a majetky, š. p.

Lokalita Tri Duby sa už v minulosti využívala na oddychové aktivity a kedysi sa tu konali i nezabudnuteľné poľovnícke juniálesy. Aj pre dnešných Malačanov by toto miesto mohlo predstavovať relatívne ľahko dostupnú lokalitu, vhodnú na posedenie a piknik pri vode, dotvorenú o scenériu okolitej prírody a mágiu starých dubov. Podľa projektu svojou polohou je toto miesto predurčené na zastávku cyklotrasy a umiestnenie tabule budúceho náučného chodníka.

Tri Duby sú v súčasnosti jediná verejnosti prístupná lokalita vhodná na rekreáciu. Ostatné lesy v okolí sú vo Vojenskom obvode Záhorie a vstup je možný len na povolenie. Projekt v celkovej hodnote 7 200 € sa má zrealizovať od marca do  augusta a mesto sa má podieľať formou vykonania prác (napr. kosenie krovinorezmi, odvoz odpadu, orezávka stromov) vo výške 1700 €.

T. Búbelová; Foto: ilustr.

Ďalšie
Spoločnosť
História
12. 4. 2024
Boli sme sa pozrieť na Enigmu z Malaciek

20. marca sa vBrne začala výstava, ktorej hlavnou hviezdou je stroj Enigma, pochádzajúci zleteckej…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Životné prostredie
12. 4. 2024
Na Mierovom námestí vyrastie prvá mestská lúka

Menej prachu, znižovanie teploty, zadržiavanie vlhkosti priamo na mieste amestské lúky ako…

Zobraziť celý článok