24. 1. 2012
Chystá sa revitalizácia Troch dubov

Dobrou správou týchto dní je, že nadácia Ekopolis v rámci 6. ročníka svojho otvoreného grantového programu podporila projekt Revitalizácia lokality Tri duby a posunula ho spolu s ďalšími siedmimi projektmi Bratislavského kraja do druhého kola. Predkladateľom je Občianske združenie Dúhovka v spolupráci s Mestom Malacky po vydaní súhlasného stanoviska zo strany majiteľa pozemkov, ktorým sú Vojenské lesy a majetky, š. p.

Lokalita Tri Duby sa už v minulosti využívala na oddychové aktivity a kedysi sa tu konali i nezabudnuteľné poľovnícke juniálesy. Aj pre dnešných Malačanov by toto miesto mohlo predstavovať relatívne ľahko dostupnú lokalitu, vhodnú na posedenie a piknik pri vode, dotvorenú o scenériu okolitej prírody a mágiu starých dubov. Podľa projektu svojou polohou je toto miesto predurčené na zastávku cyklotrasy a umiestnenie tabule budúceho náučného chodníka.

Tri Duby sú v súčasnosti jediná verejnosti prístupná lokalita vhodná na rekreáciu. Ostatné lesy v okolí sú vo Vojenskom obvode Záhorie a vstup je možný len na povolenie. Projekt v celkovej hodnote 7 200 € sa má zrealizovať od marca do  augusta a mesto sa má podieľať formou vykonania prác (napr. kosenie krovinorezmi, odvoz odpadu, orezávka stromov) vo výške 1700 €.

T. Búbelová; Foto: ilustr.

Ďalšie
Mestská polícia
Práca
Oznamy
3. 2. 2023
Mestská polícia Malacky prijme príslušníka

Mesto Malacky vyhlasuje prijímacie konanie na obsadenie miesta – príslušník Mestskej polície…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok