29. 1. 2014
Chvílová opäť skočila ďalej, Darilo sa aj Baňovičovej

Eliške Chvílovej sa zatiaľ darí, svoj druhý halový štart v novom roku pretavila k druhému miestu na medzinárodnom mítingu a vylepšila si tohtoročný osobný rekord. V skoku do diaľky dosiahla na bratislavskom Elán mítingu v nedeľu 26. januára 590 cm a umiestnila sa najlepšie zo slovenských pretekárok.

Návrat po smolnej sezóne 2013 zatiaľ malackej skokanke vychádza. Vlani musela prerušiť tréningy pre zdravotné problémy v hodine dvanástej, keď jej iba päť centimetrov chýbalo k pokoreniu limitu (6 m) na majstrovstvá Európy juniorov. Teraz jej pre zmenu päť čísiel chýbalo k osobnému maximu 595 cm. Z tesného víťazstva sa v Bratislave tešila Talianka Laura Stratiová, ktorá prekonala Malačianku o dva centimetre. Sezónny osobný rekord v rovnakej disciplíne vylepšila aj Claudia Hladíková, ktorá začínala v rovnakej tréningovej skupine ako E. Chvílová v Malackách. Pretekárka Dukly B. Bystrica skočila 587 cm a skončila celkovo tretia.

Na halovom mládežníckom podujatí Olympic hopes /olymp. nádeje/ v atletickej hale Elán v Bratislave štartovali aj záhorácki mládežníci. Preteky boli vypísané najmä pre dorastenecké  a juniorské  kategórie, ale možnosť štartu využilo aj mnoho žiakov nielen zo Slovenska, ale i z Českej republiky, Rakúska, Maďarska alebo Slovinska.

Zaujímavý výkon predviedla v behu na 60 metrov prekážok medzi juniorkami Malačianka Monika Baňovičová. Pretekárka, ktorá sa obvykle venuje skoku do diaľky a trojskoku, sa postavila na štart prekážkovej disciplíny, v ktorej v minulosti prekonala aj dorastenecký halový rekord Slovenska. Ani vyššie prekážky nerobia zjavne členke AC Malacky problém, v A behu tejto disciplíny finišovala za 8,91 s. Vo finále nenastúpila, keďže jej čas z rozbehov postačoval k dobrému pocitu, a tiež sa šetrila na halový míting vo Viedni 28. januára.

V behu na 600 metrov sa presadila Melánia Beňková z Borského Mikuláša, ktorá medzi staršími súperkami dobehla desiata v čase 1:46,15 min. Premiéru v trojskoku si vyskúšal Erik Miklušičák z Plaveckého Štvrtka, obliekajúci dres Slávie STU Bratislava. Dva výkony na úrovni 7,60 s na 60 m predviedol ešte len prvým rokom žiak Marcel Žilavý z AC Malacky.

TK AC (upr.)

 

Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
Celomestské podujatia
Kultúra
6. 12. 2023
Horí prvá sviečka na adventnom venci

Kostolom Nepoškvrneného počatia Panny Márie v Malackách sa vnedeľu 3. decembra niesli tóny…

Zobraziť celý článok
Bezpečnosť
Oznamy
4. 12. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac december 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok