8. 2. 2013
Chrípka stopla vyučovanie v ZŠ Záhorácka

Chrípková epidémia, ktorá sa šíri po Slovensku, neobchádza ani Malacky. Od piatka 8. februára vyhlásila ZŠ Záhorácka chrípkové prázdniny.

Zdá sa, že žiaci našej základnej školy, ktorá sa orientuje hlavne na šport, sa do školy nevyberú minimálne do budúceho utorka 12. februára. To je totiž oficiálny dátum, dokedy vyhlásili v ZŠ Záhorácka chrípkové prázdniny.
Chorobnosť žiakov tu monitorovali už v predchádzajúcich dvoch týždňoch.„Nakoľko sa situácia v posledných dňoch zhoršila, museli sme v zmysle Metodického usmernenia č. 15/2005-R vykonať opatrenia pre prípad pandémie chrípky,“ hovorí zástupca riaditeľa Petr Filip.

V termíne 4. – 7. februára zaznamenali v ZŠ Záhorácka zvýšený počet chorých žiakov, ktorý sa pohyboval v rozsahu 29,11 – 36,64 % z celkového počtu 554 žiakov. „Túto informáciu sme oznámili na Odbor epidemiológie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Bratislave, ktorý nariadil prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu pre všetkých žiakov školy v termíne 8. – 12. februára 2013,“ oznámil Petr Filip. Tiež upozornil, že v uvedených dňoch nebude v prevádzke školský klub detí a nebudú sa vydávať ani školské obedy.
 
 

Text: N. Slobodová

Foto: pravda.sk

Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
Kultúra
2. 2. 2023
Dlhoročná riaditeľka CVČ odchádza do dôchodku

Utorok 31. január bol posledným pracovným dňom pre dlhoročnú riaditeľku Centra voľného času v…

Zobraziť celý článok