8. 2. 2013
Chrípka stopla vyučovanie v ZŠ Záhorácka

Chrípková epidémia, ktorá sa šíri po Slovensku, neobchádza ani Malacky. Od piatka 8. februára vyhlásila ZŠ Záhorácka chrípkové prázdniny.

Zdá sa, že žiaci našej základnej školy, ktorá sa orientuje hlavne na šport, sa do školy nevyberú minimálne do budúceho utorka 12. februára. To je totiž oficiálny dátum, dokedy vyhlásili v ZŠ Záhorácka chrípkové prázdniny.
Chorobnosť žiakov tu monitorovali už v predchádzajúcich dvoch týždňoch.„Nakoľko sa situácia v posledných dňoch zhoršila, museli sme v zmysle Metodického usmernenia č. 15/2005-R vykonať opatrenia pre prípad pandémie chrípky,“ hovorí zástupca riaditeľa Petr Filip.

V termíne 4. – 7. februára zaznamenali v ZŠ Záhorácka zvýšený počet chorých žiakov, ktorý sa pohyboval v rozsahu 29,11 – 36,64 % z celkového počtu 554 žiakov. „Túto informáciu sme oznámili na Odbor epidemiológie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Bratislave, ktorý nariadil prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu pre všetkých žiakov školy v termíne 8. – 12. februára 2013,“ oznámil Petr Filip. Tiež upozornil, že v uvedených dňoch nebude v prevádzke školský klub detí a nebudú sa vydávať ani školské obedy.
 
 

Text: N. Slobodová

Foto: pravda.sk

Ďalšie
Šport
23. 4. 2024
Záhoráci vstúpili do bojov o 5. miesto prehrou

Hádzanári Stupavy a Malaciek Záhoráci sa po vypadnutí vo štvrťfinále play off predstavia v skupine…

Zobraziť celý článok
Šport
22. 4. 2024
V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase

V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase Futbalisti FC Žolík Malacky prehrali v 23…

Zobraziť celý článok