Malacky začali vo veľkom opravovať chodníky. Súbežné rekonštrukcie si samozrejme vyžiadajú nevyhnutné dočasné zníženie komfortu pre peších a čiastočné dopravné obmedzenia v nutnej miere. Samospráva prosí obyvateľov o pochopenie, koniec všetkých prác sa predpokladá najneskôr do 2. septembra.
Aktuálne už prebieha rekonštrukcia chodníka na Mierovom námestí oproti súdu, kde treba dávať pozor na dočasné dopravné značenie. Pôjde o úplnú revitalizáciu, novinkou bude pozdĺžne parkovanie so zelenými ostrovčekmi, mobiliárom a stromami. Cyklisti sa môžu tešiť na nový originálny malacký typ cyklostojanov.
V pondelok 8. augusta sa začala rekonštrukcia chodníka od bašty po ZŠ J. Dérera, teda pozdĺž hlavnej cesty M. R. Štefánika (pokračovanie chodníka na Mierovom námestí). Chodník vymenia aj s podkladovými vrstvami a povrch bude dláždený. Odvod dažďovej vody budú zabezpečovať žľaby do kanalizácie. Zároveň odstránia kolízne miesta pri vchode do ZŠ, kde chodník rozšíria a stupeň do školy upravia. Dopravné obmedzenia sa dotknú len lokálnych vjazdov.
V tejto dobe pribudne nový chodník aj na Záhoráckej ulici a spojí ju s vnútorným blokom na ulici 1. mája. V septembri, keď je priaznivejšie počasie na výsadbu, bude dokončená výsadba zelene a stromov v jeho okolí.
Takisto príde k zmene povrchu a úprave vstupov chodníka popri rekonštruovanom parkovisku, kde pôvodný asfalt nahradia dlaždice, pribudnú koše, stojany na bicykle a nové lampy. Dopravné obmedzenia môžu spočívať predovšetkým v prítomnosti nákladných vozidiel na parkovisku. V rámci ukončovacích prác rekonštrukcie parkoviska vysadia tridsať nových stromov a zatrávnia nespevnené plochy. Príde aj k ohradeniu kontajnerových stojísk.
Text a foto: I. Sochorová


Dočasné obmedzenie parkovania na Pribinovej a Martina Rázusa
Oznamujeme verejnosti, že vnajbližších dňoch sa budú vyznačovať parkovacie miesta na uliciach…
„Bzučinka“ na Štúrke
Základná škola na Štúrovej ulici má nový domček pre hmyz. Žiaci ho nazvali Bzučinka a je spoločným…