12. 10. 2020
Čerstvý víťaz Veľkej pardubickej žije v Malackách
Slovenský džokej Lukáš Matuský, ktorý už niekoľko rokov býva v Malackách,  vyhral na koni Hegnus 130. ročník Veľkej pardubickej steeplechase. Je to po 28 rokoch ďalší Slovák, ktorý zvíťazil v týchto prestížnych dostihoch. Naposledy sa to podarilo v roku 1992 Jaroslavovi Brečkovi zo Senice na Quirinusovi.  
Hegnus zvládol obávaný Taxis a predviedol najlepší finiš. Popri bariére si vypracoval náskok jednej dĺžky, a ten už si nenechal vziať. „Nebol som pred cieľom v najlepšej pozícii, ale vedel som, že sedím na super koni. Veľká poklona patrí trénerovi Radkovi Holčákovi. Dal dokopy koníka, ktorý super cválal, klobúk dolu, čo s ním dokázal,” povedal Lukáš tesne po pretekoch pre české médiá.  12-ročný hnedák  Hegnus bol pred rokom na Veľkej pardubickej druhý. Tento rok patril k favoritom. „Ľudia od koní na Slovensku určite dostihy sledovali. Aký veľký ohlas tam môj triumf spôsobí, nedokážem odhadnúť. Ale Slovák vyhral Veľkú po 28 rokoch, tak hádam nejaký áno,“ doplnil Lukáš. Víťazstvo venoval svojej mame, ktorá nedávno zomrela.
Triumf vo Veľkej pardubickej je obrovským úspechom pre slovenský šport a Malačania sa pripájajú ku gratuláciám. Veríme, že hrdý otec 6-týždňového syna zaznamená ešte množstvo úspechov a priaznivcom turfu prinesie veľa radosti aj v budúcnosti. 

Text: F. Hlavatý/TASR, foto: iSport.cz

Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok