12. 7. 2017
Centrum voľného času bilancuje: stovka podujatí, takmer 600 detí v krúžkoch

Výstava psíkov, spevácke či športové súťaže, šachové turnaje – pravdepodobne ste sa na niektorej z týchto akcií zúčastnili a určite viete, že ich organizátorom je centrum voľného času. V tomto školskom roku zorganizovali stovku podujatí, na krúžkoch odučili 582 detí a na príležitostných akciách, určených pre celé rodiny, sa zúčastnilo takmer 8 000 ľudí. Nad rámec tohto čísla sú ešte účastníci veľkých celomestských akcií ako Deň detí, Malacký piknik a ďalších, ktoré CVČ spoluorganizuje s mestom a inými organizáciami. O zhodnotenie práve sa končiaceho školského roka sme požiadali riaditeľku CVČ Alžbetu Šurinovú.

Nedávno ste mali Happy Day, ktorým ste zakončili aktuálny školský rok plný podujatí. Aký bol z pohľadu CVČ?
Každoročne v polovici júna ukončujeme činnosť našich krúžkov a urobíme spoločné vystúpenie z toho, čo sa deti naučili. K tomu pridáme malé poďakovanie pre všetky aktívne deti vo forme darčekov – sladkosti, cukrová vata, kľúčenky a samozrejme prekvapenie v podobe zaujímavých hostí. Posledné 2 týždne sa venujeme uzatvoreniu školského roku a pripravujeme letné tábory.

CVČ každoročne vyhodnocuje najlepších žiakov – účastníkov vedomostných olympiád. Máme šikovné deti?
V meste a v okrese máme veľmi veľa talentovaných detí. Časť z nich, rovnako aj učitelia a rodičia s týmto talentom pracujú ďalej a rozvíjajú ho. Pre tento typ detí organizujeme umelecké, vedomostné  a športové súťaže. V minulých rokoch sme mali aj víťazov celoslovenských kôl, tento rok sme taký úspech nezaznamenali, možno s výnimkou športových súťaží. Treba však veľmi oceniť deti, ktoré nesedia len za počítačom, ale pracujú na svojom talente. Toto je aj hlavná myšlienka nášho centra: neponúkame  žiadne počítačové krúžky, ktoré by viedli k pasívnej činnosti na počítači, ale chceme rozvíjať deti v ich nadaní a možno to bude raz ich povolanie.

Ako každý rok, aj tentoraz CVČ pripravuje denný letný tábor. Je oň vždy veľký záujem. Čo čaká deti tieto prázdniny?
V našom zariadení pracuje iba 5 pedagogických zamestnancov, pričom naša činnosť je nielen cez pracovný týždeň, ale aj počas sobôt a nedieľ. Musíme si nechať aj čas na oddych a dovolenky. Z tohto dôvodu máme iba 4 turnusy, ktoré boli tento rok za 3 hodiny obsadené. Veľmi nás  teší, že sa deťom u nás páči, a každý rok pre ne vymýšľame niečo nové a zaujímavé. Cez prázdniny ich čaká turistika, cyklistika, vojenská technika, opekačka, kúpanie, jazda na koňoch, záchranári a hasiči, rôzne farmy, ranč, salaš, mlyn a gazdovstvá, jaskyňa, múzeá a, samozrejme, dobrodružné hry. Dúfame, že každý si tam niečo nájde.

Čo chystáte do budúceho školského roka?
Budeme pokračovať v doterajších krúžkoch. Ako novinku budeme mať strelecký krúžok a teším sa aj na gymnastický krúžok, ktorý povedie majsterka republiky pani Zuzana Selešová. Podrobnejšie budeme informovať všetkých na konci augusta prostredníctvom mestských médií a našej stránky.

Na záver chcem v mene centra voľného času všetkým poďakovať za spoluprácu. Deťom želám krásne prázdniny a dospelým oddych a pohodu s ratolesťami.

Za rozhovor ďakuje Ľ. Pilzová

Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok