12. 7. 2017
Centrum voľného času bilancuje: stovka podujatí, takmer 600 detí v krúžkoch

Výstava psíkov, spevácke či športové súťaže, šachové turnaje – pravdepodobne ste sa na niektorej z týchto akcií zúčastnili a určite viete, že ich organizátorom je centrum voľného času. V tomto školskom roku zorganizovali stovku podujatí, na krúžkoch odučili 582 detí a na príležitostných akciách, určených pre celé rodiny, sa zúčastnilo takmer 8 000 ľudí. Nad rámec tohto čísla sú ešte účastníci veľkých celomestských akcií ako Deň detí, Malacký piknik a ďalších, ktoré CVČ spoluorganizuje s mestom a inými organizáciami. O zhodnotenie práve sa končiaceho školského roka sme požiadali riaditeľku CVČ Alžbetu Šurinovú.

Nedávno ste mali Happy Day, ktorým ste zakončili aktuálny školský rok plný podujatí. Aký bol z pohľadu CVČ?
Každoročne v polovici júna ukončujeme činnosť našich krúžkov a urobíme spoločné vystúpenie z toho, čo sa deti naučili. K tomu pridáme malé poďakovanie pre všetky aktívne deti vo forme darčekov – sladkosti, cukrová vata, kľúčenky a samozrejme prekvapenie v podobe zaujímavých hostí. Posledné 2 týždne sa venujeme uzatvoreniu školského roku a pripravujeme letné tábory.

CVČ každoročne vyhodnocuje najlepších žiakov – účastníkov vedomostných olympiád. Máme šikovné deti?
V meste a v okrese máme veľmi veľa talentovaných detí. Časť z nich, rovnako aj učitelia a rodičia s týmto talentom pracujú ďalej a rozvíjajú ho. Pre tento typ detí organizujeme umelecké, vedomostné  a športové súťaže. V minulých rokoch sme mali aj víťazov celoslovenských kôl, tento rok sme taký úspech nezaznamenali, možno s výnimkou športových súťaží. Treba však veľmi oceniť deti, ktoré nesedia len za počítačom, ale pracujú na svojom talente. Toto je aj hlavná myšlienka nášho centra: neponúkame  žiadne počítačové krúžky, ktoré by viedli k pasívnej činnosti na počítači, ale chceme rozvíjať deti v ich nadaní a možno to bude raz ich povolanie.

Ako každý rok, aj tentoraz CVČ pripravuje denný letný tábor. Je oň vždy veľký záujem. Čo čaká deti tieto prázdniny?
V našom zariadení pracuje iba 5 pedagogických zamestnancov, pričom naša činnosť je nielen cez pracovný týždeň, ale aj počas sobôt a nedieľ. Musíme si nechať aj čas na oddych a dovolenky. Z tohto dôvodu máme iba 4 turnusy, ktoré boli tento rok za 3 hodiny obsadené. Veľmi nás  teší, že sa deťom u nás páči, a každý rok pre ne vymýšľame niečo nové a zaujímavé. Cez prázdniny ich čaká turistika, cyklistika, vojenská technika, opekačka, kúpanie, jazda na koňoch, záchranári a hasiči, rôzne farmy, ranč, salaš, mlyn a gazdovstvá, jaskyňa, múzeá a, samozrejme, dobrodružné hry. Dúfame, že každý si tam niečo nájde.

Čo chystáte do budúceho školského roka?
Budeme pokračovať v doterajších krúžkoch. Ako novinku budeme mať strelecký krúžok a teším sa aj na gymnastický krúžok, ktorý povedie majsterka republiky pani Zuzana Selešová. Podrobnejšie budeme informovať všetkých na konci augusta prostredníctvom mestských médií a našej stránky.

Na záver chcem v mene centra voľného času všetkým poďakovať za spoluprácu. Deťom želám krásne prázdniny a dospelým oddych a pohodu s ratolesťami.

Za rozhovor ďakuje Ľ. Pilzová

Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok