28. 6. 2023
Celoslovenské superfinále v školskom športe: najrýchlejším žiakom SR je Teodor Volek

V národnom tréningovom olympijskom centre X-Bionic Sphere v Šamoríne sa konal najväčší školský športový festival Slovenska pod názvom SUPERfinále 2023. Medzi 1200 športovcami z celého Slovenska nechýbali ani žiaci a žiačky malackých škôl, ktorí sa predstavili v atletike, v stolnom tenise a vo vybíjanej.

Najlepší individuálny úspech dosiahol žiak ZŠ Záhorácka Teodor Volek. Bol najrýchlejší v behu na 60 m starších žiakov za 7,34 s. Vynikajúcim 2. miestom v hode vortexom sa zaskvel Tomáš Sámel zo ZŠ Záhorácka (75,35 m). Rovnako úspešná vo vortexe bola Anna Adela Cormanová zo ZŠ Dr. J. Dérera. Jej strieborný pokus meral 52,25 m.

Najlepšie kolektívne umiestnenie  dosiahli žiačky ZŠ Štúrova vo vybíjanej, ktoré vybojovali veľmi peknú 5. priečku. Reprezentovali: Olívia Kováčová, Martina Stachovičová, Timea Čikošová, Michaela Odumorková, Lucia Šovčíková, Nikol Krchňavá,  Zara Vozárová, Nela Harantová, Sarah Kollerová, Barbora Hrončeková, Laura Pospíšilová a Vivien Maďaričová. V okresnom a krajskom kole s nimi hrali aj Nina Trutzová a Kristína Hanzalíková.

Stolné tenistky ZŠ Záhorácka Erika Stúpalová, Veronika Stúpalová a Natália Pavlíková mali veľmi ťažký žreb. Už v základnej skupine mali neskoršie majsterky a vicemajsterky. Obsadili konečné 6. miesto.

Atletické družstvo ZŠ Dr. J Dérera v zložení Anna Adela Cormanová, Ida Pullmanová, Nela Stašková, Daniela Strelecká a Ema Vajdová obsadilo v konkurencii 10 najlepších tímov Slovenska 7. miesto. Z individuálnych výkonov zaujali výsledky ešte len 12-ročnej Nely Staškovej. Talentovaná atlétka, pripravujúca sa v AC Malacky, skočila do diaľky 480 cm a 800 m zvládla za 2:43,20 min.

Obrovskú smolu mal v súťaži družstiev výber atlétov ZŠ Záhorácka. Michal Hrouda, Tomáš Měšťan, Matias Michalovič, Alessandro Perin, Tomáš Sámel a Teodor Volek po celý čas súťaže figurovali na medailových priečkach, ale v záverečnej štafete si chlapci neodovzdali kolík vo vymedzenom území a následne boli diskvalifikovaní. Bez bodov za štafetu sa tak z priebežnej bronzovej priečky prepadli na 9. miesto. Veľmi pekné výkony predviedol 13-ročný Matias Michalovič. V skoku vysokom prekonal latku vo výške 150 cm a v skoku ďalekom sa zlepšil na 510 cm.

Všetkým žiakom a ich pedagógom ďakujeme za príkladnú reprezentáciu našich škôl a mesta Malacky!

Text: P. Filip, foto: A. Hollá, P. Ondruš

Prípravka AC Malacky ďalej víťazí

Naši najmenší atléti sa vezú na víťaznej vlne. Tím v zložení Teodor Janko, Richard Mráz, Izabela Lukáčková, Viliam Straský, Oliver Šmida a Amélia Zelenáková zvíťazil v celoslovenskom finále atletickej všestrannosti Detská P-T-S (prekážkový beh, skok do diaľky, hod medicinbalom vzad, hod vortexom, vytrvalostný beh, štafeta). Naša prípravka vyhrala už 5. krát za sebou.

Úspešní boli aj v celoslovenskom finále Čokoládovej tretry. Až 9 z nich postúpilo do medzinárodného semifinále v Ostrave: Amélia Zelenáková, Richard Mráz, Viliam Straský, Pavol Petrovič, Vilma Drgoňová, Oliver Šmida, Alfréd Šulík, Erik Alexander Šimek a Júlia Januš. Pridala sa k nim aj Mia Šimková z AK Kúty.

Detskej P-T-S a Čokoládovej tretre sa budeme na väčšej ploche ešte venovať.

-red-

26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…