26. 3. 2012
Čas podávania daňových priznaní

V tomto čase prechádzajú všetky daňové úrady zaťažkávacími skúškami. Začal sa posledný pracovný týždeň, v ktorom sa podávajú daňové priznania. Mnohí ľudia si zväčša nechávajú túto povinnosť na poslednú chvíľu. Je to tak aj tento rok? „Na daňovom úrade v Malackách zatiaľ prebrali asi 10 % z celkového očakávaného počtu priznaní. Z celoslovenského hľadiska je odovzdaných asi 40 %,“ tvrdí hovorkyňa Finančného riaditeľstva SR Gabriela Dianová.

Dozvedeli sme sa od nej aj to, že medializované technické problémy daňového úradu nesúvisia s procesom preberania daňových priznaní a daňovníci sú vybavovaní priebežne. „Snažíme sa, aby bolo preberanie plynulé, aby sa netvorili rady čakajúcich,“ ubezpečuje Gabriela Dianová. Ale samozrejme záleží to od toho, koľko nejasností sa pri preberaní vyskytne. Poradcovia formálne skontrolujú daňové priznania, či sú kompletné, či obsahujú prílohy a pod.

Na pobočke v Malackách je už od 19. 3. vytvorený priestor v zasadačke,  kde prebieha preberanie daňových priznaní. Od  26. 3. sú predĺžené klientske hodiny na preberanie daňových priznaní rovnako ako na ostatných daňových úradoch, ich pobočkách a kontaktných miestach po celom Slovensku. V dňoch  26. 3. – 28. 3. je otvorené od 8.00 h do 17.00 h a 29. 3. – 30. 3. od 8.00 h do 18.00 h. V pondelok 2. 4. ľudia môžu podávať daňové priznania od 8.00 h do 19.00 h.

„Klasicky si nechávajú daňovníci  povinnosti na posledné dva dni, my im však odporúčame využiť predĺžené úradné hodiny v tomto týždni a podať daňové priznania čo najskôr. Nenechávať si to na posledný deň (2. 4.). Výhodné je pre nich najmä elektronické podávanie s využitím modulu eDane na elektronické spracovanie daňových priznaní,“ radí nám hovorkyňa Finančného riaditeľstva SR. 

Text, foto: T. Búbelová

 

 

Ďalšie
Práca
Oznamy
12. 4. 2024
Materská škola hľadá zamestnanca na pozíciu učiteľ/ka

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01  Malacky  informuje o voľnom pracovnom mieste. Názov…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
História
12. 4. 2024
Boli sme sa pozrieť na Enigmu z Malaciek

20. marca sa vBrne začala výstava, ktorej hlavnou hviezdou je stroj Enigma, pochádzajúci zleteckej…

Zobraziť celý článok