12. 7. 2011
Čajíčkovanie je tu opäť - vždy v pondelok o 17.00 h

Aj tento tok si spolu sadáme k spoločnému čaju a trošku si pobesedujeme. Náš čaj je každý pondelok o 17.00 h na terase Kultúrního domečku a témy klasické, dobre známe, ale i úplne nové. 

S prvou sme začali už v pondelok 11. 7.  Bolo to  obľúbené Feng šuej s našou stálicou čajíčkovania Andreou Záhradníkovou Krajčírovou. Ako vníma sama prednášajúca svoj odbor? „Feng šuej je čínska filozofia stará niekoľko tisíc rokov. Týka sa najmä harmónie priestoru, ktorý nás obklopuje. S Feng šuej napomáham harmónii vedomým upravovaním priestoru. Príjemne zariadený priestor, v ktorom žijeme a pracujeme, prináša súlad nielen do našej mysle, ale ovplyvňuje aj naše zdravie, vzťahy, deti, prácu/kariéru, cestovanie a financie. Feng šuej nie je len o striktných pravidlách. Najdôležitejšie je nastaviť priestor individuálne pre každého človeka tak, ako mu vyhovuje.“

Pokračujeme 18. 7.  záhadnou témou našich hĺbok. Nejde o zákutia duše, ale o jaskyne na území Záhoria. Nadšenci a oddaní obdivovatelia týchto zemských dutín prinesú film, ktorí natočili, fotografie a veľké množstvo dobrodružných príhod a skúseností. Pokúsia sa aj nás ostatných trošku previesť podzemím. Téma O tajomstvách záhoráckych jaskýň je pre všetkých tých, ktorí radi odhaľujú starobylé tajomstvá. A kto je najlepším sprievodcom podzemia? Jaskyniari z Plaveckého Podhradia  predsa.

Krásne ukončenie mesiaca júl bude 25. 7.  nesmierne poetickou a duši lahodiacou témou, O láske a o inom. Čo si máte predstaviť? Krásne prostredie terasky pri Kulturním domečku, vínko či káva na stole, vedľa človek, ktorého máte radi a… V povetrí znejú melodické verše básní, ktoré napísali velikáni svetovej poézie v podaní recitátorky Janky Jurkovičovej Horváthovej. Pásmo bude harmonicky dopĺňať i mužský interpret, a to spevom a hrou na gitaru – Peter Havran. Prelínanie oboch žánrov umenia s atmosférou leta a myšlienok o láske ponúka jedinečný letný večer. Samozrejme, čajíčkovanie bude pokračovať aj v auguste, ale o tom až neskôr.

-mck-
foto: S. Osuský

Ďalšie
Šport
30. 1. 2023
Záhoráci s výborným vstupom do druhej časti sezóny

            Hádzanári Stupavy a …

Zobraziť celý článok
Šport
27. 1. 2023
Cez víkend pokračuje halová liga mladších žiakov vo futbale

V nedeľu 29. januára vás pozývame do ŠH Malina na futbalové zápasy 3. kola halovej ligy…

Zobraziť celý článok