12. 7. 2011
Čajíčkovanie je tu opäť - vždy v pondelok o 17.00 h

Aj tento tok si spolu sadáme k spoločnému čaju a trošku si pobesedujeme. Náš čaj je každý pondelok o 17.00 h na terase Kultúrního domečku a témy klasické, dobre známe, ale i úplne nové. 

S prvou sme začali už v pondelok 11. 7.  Bolo to  obľúbené Feng šuej s našou stálicou čajíčkovania Andreou Záhradníkovou Krajčírovou. Ako vníma sama prednášajúca svoj odbor? „Feng šuej je čínska filozofia stará niekoľko tisíc rokov. Týka sa najmä harmónie priestoru, ktorý nás obklopuje. S Feng šuej napomáham harmónii vedomým upravovaním priestoru. Príjemne zariadený priestor, v ktorom žijeme a pracujeme, prináša súlad nielen do našej mysle, ale ovplyvňuje aj naše zdravie, vzťahy, deti, prácu/kariéru, cestovanie a financie. Feng šuej nie je len o striktných pravidlách. Najdôležitejšie je nastaviť priestor individuálne pre každého človeka tak, ako mu vyhovuje.“

Pokračujeme 18. 7.  záhadnou témou našich hĺbok. Nejde o zákutia duše, ale o jaskyne na území Záhoria. Nadšenci a oddaní obdivovatelia týchto zemských dutín prinesú film, ktorí natočili, fotografie a veľké množstvo dobrodružných príhod a skúseností. Pokúsia sa aj nás ostatných trošku previesť podzemím. Téma O tajomstvách záhoráckych jaskýň je pre všetkých tých, ktorí radi odhaľujú starobylé tajomstvá. A kto je najlepším sprievodcom podzemia? Jaskyniari z Plaveckého Podhradia  predsa.

Krásne ukončenie mesiaca júl bude 25. 7.  nesmierne poetickou a duši lahodiacou témou, O láske a o inom. Čo si máte predstaviť? Krásne prostredie terasky pri Kulturním domečku, vínko či káva na stole, vedľa človek, ktorého máte radi a… V povetrí znejú melodické verše básní, ktoré napísali velikáni svetovej poézie v podaní recitátorky Janky Jurkovičovej Horváthovej. Pásmo bude harmonicky dopĺňať i mužský interpret, a to spevom a hrou na gitaru – Peter Havran. Prelínanie oboch žánrov umenia s atmosférou leta a myšlienok o láske ponúka jedinečný letný večer. Samozrejme, čajíčkovanie bude pokračovať aj v auguste, ale o tom až neskôr.

-mck-
foto: S. Osuský

Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok