13. 6. 2014
BUĎ IN-LINE 2014

V stredu 18. júna sa vo vyhradenom priestore parkoviska nákupného centra TESCO v Malackách uskutoční 1. ročník súťaže na kolieskových korčuliach pod názvom BUĎ IN-LINE! Hlavným organizátorom podujatia je Základná škola Záhorácka v Malackách, ktorá na podujatie získala finančné prostriedky prostredníctvom Národného projektu KomPrax (Kompetencie pre prax), realizovaného pod záštitou Slovenského inštitútu mládeže IUVENTA. Projekt je realizovaný v rámci „Moderného vzdelávania pre vedomostnú spoločnosť“, operačného programu VZDELÁVANIE, spolufinancovaného zo zdrojov EÚ.

Spoluorganizátormi podujatia sú Centrum voľného času Malacky a Komisia pre vzdelávanie, mládež a šport pri MsZ v Malackách, ktorá sa podieľa aj na finančnom zabezpečení súťaže. Partnermi projektu sú spoločnosť TESCO Malacky a Mestská polícia Malacky. V premiére korčuliarskej súťaže by sa mali predstaviť žiaci 1. – 9. ročníka všetkých základných škôl mesta a taktiež študenti 1. – 4. ročníka Gymnázia a Spojenej školy sv. Františka Assiského v Malackách. Súčasťou podujatia bude aj korčuliarska súťaž učiteľov. Pre všetkých účastníkov podujatia je pripravené občerstvenie, pre najrýchlejších troch pretekárov v každej kategórii diplomy a vecné ceny. Prezentácia korčuliarov sa uskutoční v čase 8.30 – 9.00 h, súťaže jednotlivých kategórií budú prebiehať v čase 9.00 – 11.00 h.

Cieľom podujatia je okrem jednorazovej pohybovej aktivity, priamo ovplyvňujúcej zdravý fyzický a psychický vývoj mladého organizmu, vybudovať v Malackách bezpečný priestor pre in-line korčuľovanie, ktorý by bol jednou z alternatív zmysluplného trávenia voľného času pre všetkých obyvateľov mesta. Príďte podporiť toto podujatie a možno už budúci rok budeme o niečo bližšie ku korčuliarskej dráhe v Malackách!

-ts-

Propozície súťaže (474 kB)

Ďalšie
Cestovný ruch
22. 5. 2024
TIK je na novom mieste

Turisticko – informačná kancelária mesta už sídli na novej adrese: v pavilóne na Námestí u…

Zobraziť celý článok
Šport
22. 5. 2024
Futbalisti zobrali bod lídrovi

A-tím Žolíka získal zvýjazdu do Zvolena sympatický bod, keď proti priebežnému lídrovi tabuľky…

Zobraziť celý článok