26. 9. 2014
Brno aj s Baňovičovou skončilo druhé v Európe

Malacká juniorská atlétka Monika Baňovičová zakončuje hlavnú dráhovú sezónu v drese Olympu Brno. Tento tím totiž aj s jej pomocou zvládol domáce ligové kolá a český juniorský šampionát družstiev. Tým si vybojoval účasť na juniorskom Pohári európskych klubových majstrov v španielskom Castellóne. Malacká pretekárka naháňala Brnu body v diaľke a trojskoku.

Podľa vlastných slov už zďaleka nemá takú formu ako v lete, keď sa kvalifikovala na juniorské majstrovstvá sveta do Oregonu. V Španielsku to bolo cítiť, keď jej výkony niesli šeď priemernosti. V trojskoku obsadila v bezvetrí najdlhším pokusom 12,07 m štvrté miesto a vybojovala pre Olymp 5 bodov.

V skoku do diaľky skončila piata vďaka výkonu 537 cm z poslednej série. Olymp Brno obsadil v konfrontácii ôsmich európskych tímov druhú priečku (109,5 b), zvíťazili atlétky tureckého klubu Fenerbahce Istanbul (113 b).

Text, foto: TK AC

 

 

Ďalšie
Doprava
Život v meste
28. 11. 2025
Rakárenská: obrubníky a štrkové úpravy

Vposledných dňoch je na Rakárenskej ulici väčší pohyb. Zhotoviteľ, spoločnosť Colas SLOVAKIA,…

Zobraziť celý článok
Kultúra, šport a voľný čas
27. 11. 2025
Skauti: nové zážitky, nová spolupráca

Skauti zo 69. zboru M. R. Štefánika Malacky otvorili skautský rok 2025/26. Zaviazali sme sa…

Zobraziť celý článok