22. 3. 2013
Bratislavský maratón už tento víkend, zúčastnia sa aj Malačania!

Milovníkov behu čaká už tento víkend jeden z najväčších športových sviatkov v roku. Už po ôsmykrát sa bude konať ČSOB Bratislava maratón, ktorý aj tento rok podporuje Bratislavský samosprávny kraj. Pripravených je sedem disciplín, pretekári sa môžu tešiť aj na úplne nový okruh cez Staré Mesto a Ružinov. Organizátori očakávajú viac ako 8500 účastníkov z 50 krajín sveta.

„Bratislavská župa dlhodobo podporuje rôzne športové aktivity. Tento už tradičný a zároveň medzinárodný maratón je atraktívnou akciou, kde sa môžu nadšenci behu odreagovať, športovo vyžiť a zároveň byť s priateľmi a medzi ľuďmi. Aj toto je spôsob, ako sa snažíme vytiahnuť mladých ľudí a dospelých z obývačiek od televízorov,“ povedal župan Pavol Frešo.

V sobotu zabojujú najmenší súťažiaci  v pretekoch lezúňov (5 m), deti v behoch na 300 – 800 m, aj dospelí v disciplínach Hobby beh (4,5 km) a Desiatka (10 km). Bežci hlavných súťaží – maratónu (42 km), polmaratónu (21 km) a štafetového behu (21 km) zaplavia ulice Bratislavy v nedeľu o 10.00. Centrom podujatia bude námestie pri nákupnom centre Eurovea, kde bude štart aj cieľ. Pre divákov pozdĺž okruhu je pripravený kultúrny program v podobe vystúpení hudobných skupín.

Maratónu sa zúčastnia aj reprezentanti malackých klubov Pavol Jánoš, Vojtech Planka, Július Ožvold, Gabriela Janíková, Milan Haba, Elvis Gunár, Tibor Horváth a Pavol Janík . Maratón však pobeží len Pavol Jánoš, ktorý na tejto trati štartuje prvý raz a ide najmä zbierať skúsenosti. Július Ožvold a Gabika Janíková z AC Malacky majú už s polmaratónmi skúsenosti. Obaja sa cítia fajn a radi by skúsili atakovať svoje osobné maximá. V nedeľu to však bude veľmi ťažké, lebo sa očakávajú mrazy, a to nie sú optimálne podmienky na dobré výkony. Každopádne im držíme palce!

Viac informácií, ako aj možnosť zaregistrovať sa do súťaže nájdete na: www.bratislavamarathon.com.

-bsk/naty-

Foto: webnoviny.sk

Ďalšie
Životné prostredie
8. 6. 2023
Ošetrovanie stromov

V predchádzajúcich dňoch sa v centre mesta uskutočnili odborné arboristické práce, zamerané na…

Zobraziť celý článok
Šport
8. 6. 2023
Akvabely priniesli do Maliny medaily

Malacký klub synchronizovaného plávania zaznamenal v posledných súťažiach veľmi pekné umiestnenia.…

Zobraziť celý článok