22. 10. 2012
Boxeri BC RTJ Malacky s dvomi titulmi zo šampionátu UBCS
Víkend 20. – 21. 10. v Dubnici nad Váhom bol sviatkom boxu. Konali sa tu totiž prvé Majstrovstvá Únie boxerských klubov Slovenska (UBCS). Za účasti cca 80 boxerov z 12 oddielov z celej SR patrili boxeri BC RTJ Malacky medzi najúspešnejšie družstvá. Z troch boxerov boli všetci traja medailoví, pričom dvaja z nich vybojovali tituly M.-UBCS a jeden obsadil tretiu priečku.

Na Majstrovstvách UBCS sa boxovalo zároveň o pohár Janka Zacharu (Olympijský víťaz z Helsínk v roku 1952). Zápasy boli rozdelené do troch vekových kategórii. Mladší žiaci, kde za BC RTJ Malacky štartoval Marián Ružička v hmotnosti do 39 kg. Olympijské nádeje, teda starší žiaci a mladší dorast, kde za BC RTJ Malacky štartovali v hmotnosti do 56 kg Radoslav Irha a do 60 kg Jaroslav Hanúsek. V kategórii Elite, teda mužov, BC RTJ Malacky nemalo zastúpenie. V tejto kategórii sa boxovalo o spomínaný Pohár Janka Zacharu. V sobotu boli na rade semifinále a diváci videli 37 duelov.

V hmotnosti do 39 kg nastúpil na semifinálový duel Marian Ružička BC RTJ proti Alexovi Triebeľovi BC Klin. Marián zvíťazil jednoznačne 3:0 na body. Vo finále na neho čakal boxer z BC Galanta Dávid Koller. Boxer BC RTJ Malacky si išiel nekompromisne za víťazstvom. Súpera mal v druhom kole rátaného po čistom údere na bradu. Malačan napokon zvíťazil 3:0 na body a stal sa Majstrom – UBCS. Vo váhe boli traja boxeri.

V hmotnosti do 56 kg nastúpil na semifinálový duel Radoslav Irha BC RTJ Malacky proti Patrikovi Lakiovi z Bratislavskej Boxerne. Rado mal jednoznačne prvé kolo vo svoj prospech no v druhom a treťom kole mu začali dochádzať sily a v týchto kolách dominoval súper z Bratislavy, ktorý napokon zaslúžene zvíťazil.  Rado Irha obsadil bronzovú priečku. Vo váhe boli štyria boxeri.

V hmotnosti do 60 kg nastúpil za BC RTJ Malacky na semifinálový duel Jaroslav Hanúsek proti Kristiánovi Patkovi z BC Levice. Veľmi tvrdý zápas a vedený vo veľmi vysokom tempe v  ktorom dominoval boxer BC RTJ. Jednoznačným víťazom sa stal Jaro Hanúsek 3:0 na body. Vo finále sa stretol s ďalším tvrdým boxerom z  Globalu Východ Vranov nad Topľou Ivanom Racom. Opäť v réžii boxera BC RTJ, Jara Hanúska, ktorý mal v druhom kole svojho súpera počítaného po  tvrdom údere na bradu. V priebehu tretieho kola mal byť Vranovčan ešte asi dva krát počítaný, no ringový rozhodca duel pustil ďalej. Jaro Hanúsek vybojoval titul Majstra -UBCS. Vo váhe boli štyria boxeri.

BC RTJ Malacky rozšírila svoju zbierku titulov od roku 1993 z  Majstrovstiev SR a teraz už aj Majstrovstvá UBCS na 34 zlatých, 18 strieborných a 18 bronzových medailí.

Tréneri BC RTJ Malacky
Ali a Robo Reisenauerovci
26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…